تاریخ انتشار: ۱۷ اسف ۱۳۹۴

ایران قهرمان هیچ‌گاه خدمتگزاران خود را فراموش نخواهد کرد آن‌ها که برای عظمت ایران تلاش کردند و امروز افتخار ایران هستند کسی نمی‌تواند نام و عظمت آن‌ها را خاموش کند.

به گزارش “گذارنیوز”  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که امروز در ادامه سفرهای استانی خود وارد یزد شده است با حضور در جمع مردم این استان در میدان امیر چخماق عنوان کرد: ‌سلام بر یزد قهرمان؛ سلام بر نگین کویر ایران؛ سلام بر مردمی که در همه صحنه‌ها افتخار و حماسه آفریدند؛ سلام بر شهید محراب آیت‌الله صدوقی؛ سلام بر مرد اخلاق و ادب سید روح الله خاتمی؛ سلام بر شهیدان و دلاوران قهرمان تیپ الغدیر یزد؛ سلام بر شهید منتظر القائم و همه شهدای این دیار و سلام بر جوانان غیور و حماسه‌آفرین استان یزد.او ابا سلام بر دیار گفت‌و‌گوی تمدن‌ها و سلام بر شهر ایمان و عرفان و عشق به خاندان رسالت؛ خاطرنشان کرد: از آشنایی من با دیار شما بیش از ۵۰ سال می‌گذرد؛ شور شما مردم‌‌، همان شور سال ۵۴ است. شما سال ۵۴ و ۵۵ و ۵۶ و ۵۷ در انقلاب اسلامی چه‌ها که نکردید. شما بعد از قم و تبریز سومین ستون تحرک انقلاب اسلامی در فروردین ۵۷ بودید. فروردین ۵۷ در یزد شما بودم و دلاوری‌های شما را از نزدیک دیدم؛ قهرمانی‌های تیپ الغدیر شما را در عملیات‌های مختلف به ویژه خیبر از نزدیک شاهد بودم.رئیس جمهور گفت:‌ شما دار ایمان و جهاد و فداکاری و کوشش و عشق به انقلاب و امام و رهبری و کشور ایران هستید من در محضر شما مردان و زنان قهرمان یزد عرض می‌کنم بزرگ‌ترین اساتید من در حوزه علمیه از دیار یزد بوده‌اند. افتخار می‌کنم شاگرد استاد بزرگ آیت‌الله سیدمحمد محقق داماد بودم؛ شاگرد آیت الله شیخ مرتضی حائری یزدی بودم؛ استوانه‌های علم و دانش در حوزه علمیه قم و موسس حوزه علمیه از دیار شما آیت‌الله حائری یزدی بوده است. با استعداد‌ترین شاگردان در حوزه و دانشگاه دیروز و امروز از یزد بوده‌اند.

او ادامه داد: خوشحالم در روزهایی میهمان شما هستم که پیروزی اخلاقی بزرگی در انتخابات ۷ اسفند رقم خورده است. مردم قهرمان ما حماسه بزرگ دیگری آفریدند. همانطور که در ۹۲ حماسه آفریدند و برادرم عارف در آن نقش بزرگی داشت. در حماسه بزرگ ۷ اسفند بعد از رهبری که نقش اصلی را در حرکت مردم پای صندوق داشتند، همه نخبگان به ویژه افتخارات این شهر مردم را برای این حماسه بزرگ انتخابات دعوت کردند.

روحانی یادآور شد: وقتی در سال ۵۹ وارد مجلس شورای اسلامی شدم، آنچه شما به مجلس فرستادید دسته گل‌ها و چراغ‌های درخشان مجلس بودند. درود به روان سیدرضا پاک‌نژاد نماینده شهید مردم یزد که قبل از انقلاب با او آشنا بودم و در‌‌ همان مجلس از اردکان برادر عزیزم حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی حضور داشت. ایرانِ قهرمان هیچ‌گاه خدمتگزاران خود را فراموش نخواهد کرد چراکه آن‌ها که برای عظمت ایران تلاش کردند و امروز افتخار ایران هستند و کسی نمی‌تواند نام و عظمت آن‌ها را خاموش کند.

رییس شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه مردم بزرگ و قهرمان ایران در هفتم اسفند کار عظیم و بزرگی کردند که دنیا را به حیرت واداشتند، متذکر شد: در انتخابات هیچ جناحی شکست نخورد و همه جناح‌ها پیروز شد و اخلاق خوب بر بداخلاقی پیروز شد و اعتدال و میانه‌روی بر افراط پیروز شد. امروز روزی است که بعد از انتخابات، باید برای ساختن ایرانی سربلند‌تر و آباد‌تر دست در دست هم نهیم و با وحدت و هماهنگی و اتحاد، ایران عزیز را بسازیم.

او خطاب به مردم خاطرنشان کرد: مردم عزیز ایران؛ شما با حضور در پای صندوق انتخابات در سراسر کشور بار دیگر نشاط و امید را به کشور بازگردانید. رای شما، رای به عقلانیت و منطق و امید به آینده بود. امروز روحی جدید در کالبد این کشور دمیده شده است. دل‌ها را باید از کینه‌ها بشوییم. امروز روز اتحاد است. خداوند نعمت بزرگی در این انتخابات به ما داد و باید قدردان این نعمت باشیم و بدانیم که سپاس از این نعمت، خدمت به مردم عزیز است. دولت آماده همکاری بیشتر با مجلس بعدی است. مجلس دهم و دولت یازدهم کنار یکدیگر برای حل معضلات کشور؛ به خصوص استان یزد در کنار هم تلاش خواهند کرد.

رییس دولت یازدهم یادآور شد: نکته اول اینکه سال ۹۴ که روزهای پایانی آن است به دلیل رکود جهانی و کاهش بی‌نظیر قیمت نفت که در تاریخ قیمت نفت بی‌سابقه بوده است و تمام کشورهای نفت‌خیز دچار مشکل شدند. ارزش پول ملی در روسیه ۹۸ درصد؛ در جمهوری آذربایجان ۱۰۴ درصد؛ در ترکیه نیز با اینکه صادر کننده نفت نیست ۳۱ درصد و در ترکمنستان و در قزاقستان ۸۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

روحانی افزود: آن‌ها که می‌گویند دولت یازدهم چه کرده است؟ توجه کنند که دولت یازدهم کشور را با نفت ۲۵ دلاری اداره کرده است و ارزش پول ملی شما را حفظ کرده است و روند کاهنده تورم نیز باقی مانده است. درست است که مشکلات اقتصادی ایران زیاد است و جوانان ما امید به رونق اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی دارند، اما امید مردم حفظ شده‌ است و با اینکه درآمد نفتی ایران در سال نود، ۱۲۰ میلیارد دلار بود، هیچ اشتغالی برای جوانان ایرانی ایجاد نشده است.

رییس شورای عالی اقتصاد با اشاره به اینکه قبول دارم کار فراوانی برای اشتغال جوانان باید انجام دهیم، تصریح کرد: خواهش می‌کنم از اقتصاددانان و اساتید آمار، اشتغال پاییز ۹۴ در مقایسه با پاییز ۹۲ را نگاه کنند. در این فاصله به تعداد شاغلان ۱ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر اضافه شده است یعنی تقریبا سالی ۶۰۰ هزار اشتغال داشتیم. البته ما نیاز به رونق اقتصادی داریم.

رییس جمهور ادامه داد: به شما مردم ایرامن و مردم فهیم یزد قول می‌دهم سال ۹۵ سال رونق اقتصادی ایران خواهد بود. من به یک آمار دیگر می‌خواهم اشاره کنم و به همه مردم ایران خطاب می‌کنم که کسری دولت‌هایی که صادرکننده بزرگ نفت در منطقه‌اند، در سال قبل نسبت به آمار تولید ناخالص داخلی‌شان به این شرح است: عربستان ۲۱ دصد؛ ونزوئلا ۲۴ درصد؛ عراق ۲۳ درصد؛ الجزایر ۱۳ درصد؛ امارات ۵/۵ درصد و قطر ۴ درصد کاهش داشته‌اند، اما در ایران این کاهش ۲/۹ درصد است.

روحانی افزود: از همه محققان و اساتید و افراد منصف جامعه می‌خواهم آمار‌ها را در شرایط سخت امسال برای جوانان توضیح دهند. به حول قوه الهی قدم به قدم به سمت جذب سرمایه خارجی رونق اقتصادی و اشتغال حرکت می‌کنیم و در این شرایط نیاز به اتحاد وحدت انسجام و همدلی و دولت و مجلس همدل و همزبان داریم که با این انسجام شاهد شکل‌گیری این مجلس در دوره دهم خواهیم بود.

او با بیان اینکه با کمک هم می‌توانیم روز به روز افتخار بیافرینیم، خطاب به مردم بزرگ یزد و مردم ایران گفت: به امنیت کشورتان افتخار کنید چراکه در این انتخابات امنیت خوبی در سراسر کشور بود. ببینید در کشورهای همسایه ما وضع امنیت چگونه است. بایداز همه قهرمانان در سپاه و ارتش و بسیج و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی تشکر کنیم که این امنیت در سایه تلاش آن‌ها و وحدت و همدلی مردم بوده است و به حول قوه الهی روز به روز شاهد امنیت و ثبات بیشتری خواهیم بود. ضمن تشکر از دانش‌آموزان عزیزی که سرود زیبایی اجرا کردند و تشکر از مردم یزد که از لحظه ورودم صمیمیت و وفا و مهمان‌نوازی شما را از سراسر مسیر شاهد بودم.

روحانی با اشاره به اینکه در این سفر ۵۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای راه و راه آهن؛ ۱۵۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های کشاورزی به ویژه طرح‌های نوین آبیاری؛ ۱۶۹ میلیارد تومان اعتیار برای برق و ۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای فرهنگی و گردشگری و ایثارگران اختصاص خواهد یافت.

رییس جمهور یادآور شد: همچنین ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای تشکیل ۸ پروژه ورزشی یزد در شهرهای مختلف و ۷ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان شهید صدوقی اختصاص خواهد یافت. ۲۳۷ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل گازرسانی استان که ان‌شاءلله تا پایان دولت یازدهم سعی می‌شود گازرسانی را در سراسر کشور به پایان برسانیم. ضمن اینکه ۹۵ میلیارد تومان از منابع وزارت ارتباطات برای تکمیل پروژه‌های ارتباطی در استان یزد اختصاص خواهیم داد.

رییس شورای عالی اقتصاد گفت: سال آینده طرح‌هایی که برای انتفال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایرن خواهیم داشت و اولین استانی که آب از خلیج فارس و دریای عمان به آن خواهد رسید استان یزد خواهد بود که چهارهزار میلیارد تومان برای این کار اختصاص داده شده است و در تهران تصویب کردیم از صندوق توسعه ملی ۴۰۰ میلیارد تومان به آن اختصاص خواهیم داد. ۹۰۰ میلیارد از شرکت‌ها، هزار میلیارد از بخش خصوصی و ۶۰۰ میلیارد از بانک‌ها تامین هزینه خواهد شد. در این سال اعتبارات استان به ۹۷۰ میلیارد تومان اختصاص خواهیم داد و همه این طرح‌ها در سال ۹۵ و ۹۶ اجرایی و افتتاح خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس