تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سایت ورزشی Fox sport در خبری به پرچمداری زهرا نعمتی برای ایران در رژه المپیک ۲۰۱۶ ریو اشاره کرد. به گزارش ایسنا، زهرا نعمتی در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو پرچم‌دار تیم اعزامی ایران بود که در رسانه‌های دنیا بازتاب گسترده‌ای داشته است. یکی از سایت‌هایی که به این اتفاق واکنش نشان داد، فاکس […]

[ad_1]

سایت ورزشی Fox sport در خبری به پرچمداری زهرا نعمتی برای ایران در رژه المپیک ۲۰۱۶ ریو اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، زهرا نعمتی در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو پرچم‌دار تیم اعزامی ایران بود که در رسانه‌های دنیا بازتاب گسترده‌ای داشته است. یکی از سایت‌هایی که به این اتفاق واکنش نشان داد، فاکس اسپورت است. 

روایت Fox sport از پرچمداری زهرا نعمتی

در خبر Fox sport آمده است: «زهرا نعمتی بر روی ویلچر و با سربند سبز به استادیوم آمد. او پرچمدار تیم ایران بود. این اتفاق می‌تواند حضور نعمتی ۳۱ ساله برای اولین بار در المپیک را پررنگ‌تر کند.»

نعمتی امیدوار بود که بتواند زودتر از این و به عنوان نماینده‌ای در رشته تکواندو برای ایران در المپیک مسابقه دهد اما تصادف او در سال ۲۰۰۸ باعث شد که این تکواندوکار با کمربند مشکی راه خود را در ورزش جدیدی طی کند.

او درباره شروع ورزش تیروکمان گفت: می‌خواستم ورزش کنم.

برخلاف بیشتر ورزشکاران، نعمتی فقط در زمان المپیک در ریو نخواهد بود بلکه ماه آینده در بازی‌های پارالمپیک نیز مسابقه خواهد داد. او برای اولین بار شانس خود را برای گرفتن مدال در بازی‌های المپیک امتحان می‌کند. در مسابقات انتخابی او ۷۲ تیر پرتاب کرد و ۶۰۹ امتیاز کسب کرد. برای او که مقام ۴۹ جهان را دارد این امتیاز خوب است.

نعمتی درباره حضور خود در المپیک می‌گوید: می‌خواهم به هدفم برسم و بهترین نتیجه را بگیرم این کار باعث می‌شود که نزدیکان و خانواده‌ام خوشحال شوند و بدانند که من خوب و قوی هستم.

نعمتی در چند ساله گذشته در بین ۱۰ نفر برتر جهان بوده است. در مسابقات جهانی لهستان او نهم شد. در بازی‌های پارالمپیک لندن ۲۰۱۲، او مدال طلا گرفت و اولین زنی بود که موفق به این کار می‌شد. نعمتی با کارایی خوب خود در مسابقات قهرمانی آسیا و پارآسیا در سال ۲۰۱۵ راه خود را به سمت المپیک و پارالمپیک باز کرد.

او درباره گرفتن سهمیه المپیک نیز گفت: این رویای من بود که در المپیک باشم. قبلا که تکواندو کار می‌کردم هم همین آرزو را داشتم اما الان این رویا با ورزش تیر و کمان به حقیقت پیوست.

نعمتی تلاش می‌کند تا به زنانی که شبیه او هستند کمک کند تا بتوانند این راه را طی کنند. او به دلیل نقشش در دادن قدرت به زنان از طریق ورزش سفیر سازمان ملل انتخاب شد. نعمتی در این باره می‌گوید: برای من این خیلی مهم است که مردمی که در زندگی‌شان مشکل دارند را خوشحال کنم.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس