تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵

حضور مردم باشکوه بود. اکبر هاشمی رفسنجانی رییس جمهور اسبق ایران روز سه شنبه در جنوب تهران تشییع شد و صدها هزار نفر در دانشگاه تهران برای وداع با پیکر او دور هم جمع شدند.

گاردین نوشت: حضور مردم باشکوه بود. اکبر هاشمی رفسنجانی رییس جمهور اسبق ایران روز سه شنبه در جنوب تهران تشییع شد و صدها هزار نفر در دانشگاه تهران برای وداع با پیکر او دور هم جمع شدند.
درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی تاثیر قابل توجهی برمیانه رو ها خواهد گذاشت چرا که آنها یکی از شخصیت های کلیدی و صاحب نفوذ شان را از دست دادند. او علی رغم دیدگاه های متفاوتش همچنام مورد وثوق اصولگرا بود.

حسن روحانی یکی از نزدیکان هاشمی بود و بعد از مراسم در توییتر خود نوشت بیایید پل بسازیم نه دیوار. 

بسیاری از عزاداران تنها برای ادای احترام به رفسنجانی در مراسم شرکت کرده بودند. یکی از شاهدان این مراسم گفته محبوبیت هاشمی نشان میدهد که مردم هنوز خواستار اعتدالند.

غلام حسین کرباسچی شهردار اسبق تهران گفته او میتوانست بسیاری از معضلات را حل کند اما رحلت او تاثیر گذار خواهد بود. این یک شوک روحی بود و اصلاح طلبان میتوانند از این شک برای تقویت موقعیتشان استفاده کنند.

اما صادق خرازی وزیر امور خارجه زمان اصلاحات گفته بود که اصلاح طلبان دو شخصیت کلیدی شان را در ماه های اخیر از دست دادند یکی آیت الله هاشمی ودیگری آیت الله عبدلکریم موسوی اردبیلی. با این حال او اضافه کرد من فکر میکنم مرگ هاشمی تاثیر مثبتی بر اصلاحات خواهد گذاشت. ما جامعه ای علاقه مند به نوستالژی هستیم.

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس