تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت ضمن اشاره به دستاوردهای فعالیت دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف، در عین حال کارنامه سیاست خارجی را بی‌نظیر خواند و گفت: با برجام خطر یا شری از جمهوری اسلامی ایران دور شد که واقعا جای شکر دارد و البته این امر به معنای آن نیست که به همه آنچه که می‌خواستیم، دست […]

[ad_1]

وزیر بهداشت ضمن اشاره به دستاوردهای فعالیت دولت یازدهم در حوزه‌های مختلف، در عین حال کارنامه سیاست خارجی را بی‌نظیر خواند و گفت: با برجام خطر یا شری از جمهوری اسلامی ایران دور شد که واقعا جای شکر دارد و البته این امر به معنای آن نیست که به همه آنچه که می‌خواستیم، دست یافتیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح دانشکده داروسازی مشهد با بیان اینکه ایران همواره از افراط و تفریط رنج برده است، گفت: امیدواریم که قدردان نعمات خداوند باشیم و روز به روز کشورمان را بهتر از گذشته بسازیم.

وی با بیان اینکه کار دولت در برجام خلاصه نمی‌شود، عنوان کرد: دولت در زمینه سیاست خارجی کارنامه بی‌نظیری دارد و البته در حوزه کشاورزی، خدمات، صنعت گاز و نفت و … نیز کارهای ویژه‌ای صورت گرفته است. این دولت تلاش‌های زیادی داشته و می‌توان گفت کارنامه قابل قبولی نیز دارد. به لطف خداوند و با تلاش این دولت بعضی کارهای نشدنی انجام شد به طور مثال، برجام کار کوچکی نبود.

وزیر بهداشت اظهار کرد: بارها پیش آمده که دکتر روحانی در واکنش به مطرح کردن مشکلات کشور عنوان کرده اند که خداوند خواسته و ما سر کار آمده ایم. با برجام خطری یا شری از جمهوری اسلامی ایران دور شد و این واقعا جای شکر دارد و البته این امر به معنای آن نیست که به همه آنچه که می خواستیم، دست یافتیم.

وی خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه نیز بارها مطرح کرده‌اند که به ۶۰ درصد از موضوعاتی که می‌خواستیم رسیده‌ایم و البته این امر طبیعی است و در دنیای ظالمانه امروز مشخص است که ثمره برخی موضوعات به چه صورتی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در جلسه اخیری که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان نکاتی را مطرح کردند که عبرت آموز است، افزود: اگر این تلاش‌ها نبود هر روزه شاهد کاهش فروش بشکه‌های نفت بودیم، اما امروز بالغ بر ۲ میلیون بشکه نفت می‌فروشیم. به هر حال بسیار خوب است که انسان ها انصاف داشته باشند؛ چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی. آنهایی که منصف هستند، می توانند اتفاقات خوبی را برای جامعه رقم زنند و در غیر این صورت نمی‌توانیم رشد کنیم.

هاشمی عنوان کرد: در حوزه بهداشت نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. جمهوری اسلامی برای کشور ما یک موهبت بود. بعضی هایمان کفران می کنیم و اتفاقاً بیشتر کسانی هستند که از همه باید قدردان‌تر باشند. بالاخره باب مطالبه باز است و سقف نیز ندارد. نباید کاری کنیم که اساس انقلاب اسلامی با گفتار نسنجیده ما آسیب بیند. در حال حاضر، در کل جهان و منطقه این امر موجب فخر و افتخار مسلمانان است، سعی کنیم خودمان به آن آسیب نزنیم.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما مانند ماهی‌ای هستیم که در آب قرار گرفته‌ایم و قدر آن را نمی‌دانیم. نباید دولت و مردم را از هم جدا بدانیم و خیلی باید در قضاوت‌هایمان مراقبت کنیم.

هاشمی با بیان اینکه بخش مهمی از حلقه خدمات سلامت در حوزه داروسازی است، عنوان کرد: داروسازی در واقع رشته‌ای است که پس از انقلاب خوب رشد کرده و امروز توانسته‌ایم ۹۷ درصد داروی مصرفی کشور را در داخل تولید کنیم. این در حالی است که ارزش دارویی آنها در شروع دولت ۶۲ درصد بود و اکنون به ۷۰ درصد رسیده است. به دلیل اینکه ۱۰۰ قلم داروی جدید وارد بازار کرده‌ایم و این امر یکی از مصداق‌های بارز اقتصاد مقاومتی در حوزه داروسازی است.

وی افزود: در حوزه داروسازی کاهش وابستگی به خارج و ارزان تمام شدن خدمت صورت گرفته است. زیرا اگر مجبور بودیم دارو را از خارج تهیه کنیم چهار برابر بیشتر از اینکه دارو را در داخل تولید کنیم، باید هزینه پرداخت می‌کردیم. در حال حاضر ۱۱ میلیون نفر در این دولت بیمه شده‌اند و حدود ۳۵۰ میلیون دلار واردات دارو نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته است.

هاشمی اظهار کرد: آرزو می‌کنیم که جامعه داروسازی خراسان رضوی در کنار امکاناتی که هست و بویژه سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی بتواند در جهت کاهش وابستگی، افزایش صادرات و ارزآوری تلاش مضاعفی کند.

هاشمی گفت: داروسازی مشهد در حوزه علمی نیز کارنامه خوبی دارد و بسیاری از مدیران ارشد داروسازی کشور از مشهد فارغ‌التحصیل شده‌اند. از بابت اینکه بیشتر از این می‌توانستیم در حوزه سلامت در مشهد کار کنیم و نکردیم ناراحتم و اشکال این موضوع نیز به بنده و استاندار بازمی‌گردد و ربطی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ندارد.

وی اضافه کرد: به مشهد یک ظلم تاریخی در حوزه بهداشت و درمان روا شده است و سرانه سلامت برای مردم خراسان کمتر از سرانه پرداختی به مردم سایر استان‌هاست که امیدواریم سازمان مدیریت این امر را جبران کند و آستان قدس رضوی نیز برای جبران گذشته همکاری کند. زیرا آستان قدس هم نیاز به سرمایه اجتماعی دارد و بالاترین افتخار و وظیفه‌اش این است که به زائران و مجاوران بیش از این کمک کند. استان قدس رضوی حتما می‌تواند خدمتگزار خوبی به زائران در حوزه سلامت باشد. نباید انتظار داشت همه کارها را دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام دهد و سایر حوزه‌ها نیز باید در آن نقش آفرینی کنند.

در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی وزارت بهداشت به دکتر بحرینی معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیم شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس