تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در خصوص آخرین وضعیت صنایع آلاینده،حسابرسی شهرداری، لابی‌های کارشناسی و اخراجش از دولت دهم توضیحاتی را ارائه کرد. به گزارش ایسنا، رحمت الله حافظی صبح امروز در نشست دو ساعته خود با خبرنگاران در تشریح عملکرد کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه در طی سه سال اخیر […]

[ad_1]

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در خصوص آخرین وضعیت صنایع آلاینده،حسابرسی شهرداری، لابی‌های کارشناسی و اخراجش از دولت دهم توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، رحمت الله حافظی صبح امروز در نشست دو ساعته خود با خبرنگاران در تشریح عملکرد کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه در طی سه سال اخیر موضوعاتی همچون افزایش جریمه قطع درختان، ارتقای کیفیت آب شرب، کاهش میزان آلودگی میوه و سبزیجات و مقابله با آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب خام در دستور کار قرار گرفت، افزود:  کمیسیون سلامت مقدمات ارتقای کیفیت نان را از مزرعه تا سفره فراهم کرد.

وی همچنین بااشاره به آماد موش‌های پایتخت، گفت: در سرشماری انجام شده در سال ۹۳ در خصوص موش‌ها مشخص شد که دو میلیون و ۱۰۰ هزار موش در شهر تهران زندگی می‌کنند که بلافاصله مقدمات مقابله با جانواران موذی بر اساس استانداردهای علمی آغاز شد و نهایتا در پاییز سال گذشته جمعیت موش‌ها پس از سرشماری یک میلیون و هشتصد هزار اعلام شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مناقصه اولین زباله سوز بیمارستانی گفت: متاسفانه در گذشته زباله‌های بیمارستانی در دل زباله‌های خانگی امحا می‌شد، اما حالا دفن داخل سلول زباله‌های بیمارستانی در دستور کار قرار دارد و ظرف ۱٫۵ ماه آینده مناقصه اولین زباله سوز پزشکی پایتخت برگزار می‌شود و طی یک سال آتی نیز زباله‌های بیمارستانی به روش استاندارد امحا می‌شوند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در تشریح سایر اقدامات انجام شده با اشاره به توقف یکی از خطوط غیر استاندارد کارخانه تولید آسفالت در منطقه ۱۸ گفت: در برخورد با صنایع آلاینده یکی از مشکلات و چالش‌های ما حمایت‌های دولتی از این کارخانه‌ها است. به گونه‌ای که دو کارگاه سنگ خردکنی در مجاور کارخانه سیمان وجود دارد که حکم عدم فعالیت آن صادر شده اما دیوان عدالت اداری نسبت به نقض این حکم اقدام کرده است و فعالیت‌های این کارخانه ادامه دارد.

رایزنی‌های تعطیلی کارخانه روغن نباتی قو هنوز به نتیجه نرسیده است

حافظی در ادامه به آخرین وضعیت تعطیلی کارخانه آلاینده روغن نباتی قو اشاره کرد و با بیان اینکه هنوز این مسئله به نتیجه نرسیده است، گفت: چرا که ۳۰۰ نفر کارگر در این کارخانه مشغول به فعالیت هستند و علیرغم اعلام آمادگی شهرداری منطقه ۱۸ برای جذب این کارگران تمایلی از سوی آنها دیده نمی‌شود و در حال حاضر در حال رایزنی با تامین اجتماعی هستیم تا این مشکل حل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت مگس‌های سفید، گفت: خوشبختانه وضعیت مگس‌های سفید نسبت به دو سال گذشته وضعیت بهتری دارد چرا که در گذشته هیچ سازمانی مسئولیت برخورد و ساماندهی با این مگس‌ها را قبول نمی‌کرد و هر کس توپ را در زمین سازمان دیگر می‌انداخت، اما نهایتا در اردیبهشت ماه امسال بین دستگاه‌ها جلسه‌ای برگزار شد و کمیته مشترکی برای حل معضل مگس سفید ایجاد شد که خوشبختانه خروجی این کمیته کاهش قابل توجه تعداد مگس‌های سفید بود که امیدواریم اقدامات این کمیته استمرار داشته باشد.

فروش سوله مدیریت بحران به بانک شهر

حافظی در ادامه این نشست خبری خود با اشاره به مطالبه آزادسازی سوله‌های مدیریت بحران گفت: متاسفانه همچنان مشکلاتی در مدیریت سوله‌های بحران داریم از جمله در منطقه ۳ که سوله مدیریت بحران در اختیار باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد، در منطقه ۴ در اختیار سازمان فرهنگی و هنری، در منطقه ۴ سوله به شهربازی بدل شده، در منطقه ۱۲ سوله مدیریت بحران به بانک شهر فروخته شده است و در منطقه ۱۴ سوله در اختیار معاونت فرهنگی و اجتماعی قرار دارد و نهایتا در منطقه ۱۶ سوله مدیریت بحران در اختیار حوزه علمیه قرار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که بر چه اساسی سوله مدیریت بحران به بانک شهر فروخته شده است گفت: در شهر تهران هر کاری قابل انجام است.

وی با بیان اینکه در شهر تهران فقدان حکمرانی شایسته وجود دارد گفت: باید شاخص‌هایی همچون مسئولیت پذیری، تخصص گرایی، شفافیت، پاک حسابی و … ایجاد شود، اما متاسفانه می‌بینیم که در گزارش‌های حسابرسی چه شورا و چه شهرداری هیچ کدام پاسخگو نیستند و بر همین اساس نباید توقع شهر بهتر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید مسئولیت پاسخگویی برای همه افراد حتی اعضای شورای شهر ایجاد شود گفت: می‌بینیم که عضو شورایی ۱۰ سال قبل تصمیمی گرفته و آن تصمیم موجب ضرر و زیان به مردم شده اما هیچ کس پاسخگوی این ضرر و زیان نیست.

وی با بیان اینکه حق اظهار نظر همگانی باید در حکمرانی شایسته شهر ایجاد شود گفت: اما می‌بینیم وقتی می‌خواهیم پیاده راه ۱۷ شهریور بسازیم نه تنها از مردم نظرخواهی نمی‌شود بلکه در مقابل مخالفت‌ها نیز مقاومت می‌شود.

آغاز لابی برای فروش شهروند و شهر آفتاب

وی در پاسخ به برخی شائبه‌ها مبنی بر لابی شهرداری برای فروش شهروند و شهر آفتاب به بانک شهر گفت: شورای سوم مجوز فروش شهروند را صادر کرده بود اما به دلایلی این فروشگاه به فروش نرفت. این در حالیست که شش ماه قبل در شورای چهارم و به پیشنهاد کمیسیون سلامت و با کسب آرای حداکثری، مصوبه قبلی ابطال و فروش شهروند ممنوع شد، اما حالا شاهد هستیم شهرداری که دچار مشکلات زیادی در تامین نقدینگی به واسطه عدم مدیریت بهینه منابع و صرف هزینه‌های غیر ضرور شده ، این پیشنهادات را مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرداری با اقدامات خود دو الی سه برابر هزینه به شهر تزریق کرده است، گفت: نبود نگاه کنترل منابع مثل لایحه بودجه ۹۴ – ۹۵ که بندهای تبصره مرتبط با اقتصاد مقاومتی وجود نداشت و حتی افزایش پرسنل که خارج از مصوبات بوده بار سنگینی بر شهرداری تحمیل کرده و این موضوع سبب استقراض شهرداری شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری سال گذشته برای پرداخت حقوق و برخی از بدهی‌های خود ۵۰۰۰ میلیارد تومان از بانک شهر استقراض کرده است، گفت: باید سود حاصله را تسویه کند و به این سمت رفتند که بخشی از سهام شهروند، شهر آفتاب و بر اساس شنیده‌ها، ورزشگاه‌های مناطق مختلف را واگذار کنند و در عمل این چوب حراج به سرمایه مردم است و به مانند این است که پدر یک خانواده برای تجملات از بانک وام بگیرد و در زمان سررسید بدهی، ملک خود را به فروش برساند که این اقدام به هیچ عنوان قابل قبول نیست و به نظر می‌رسد شورای شهر نیز این رویه را قبول ندارد.

حافظی، حافظی است و با هیچ گروه سیاسی ارتباط ندارد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شائبه موضع گیری‌های سیاسی وی در تذکرات گفت: سوابق مدیریتی من مشخص است و چه زمانی که معاون وزیر بهداشت و چه هنگامی که مدیرعامل تامین اجتماعی بودم نگرش فنی و نه سیاسی به موضوعات داشتم و در شورای شهر نیز معتقدم نباید سیاسی به موضوعات نگاه کنید چراکه اگر جایگاه سیاسی شود آسیب‌ها آغاز می‌شود. به عنوان مثال کرباسچی در زمان شهردار بودنش در اصفهان و تهران خدمات زیادی ارائه کرد و منشا اثر خدمات خوب بود اما از زمانی که بعد سیاسی فعالیت‌های کرباسچی پررنگ‌تر شد نقطه آسیب پذیری وی نیز آغاز شد چرا که قطعا در مسائل سیاسی ، جناح مقابل نقاط ضعف را پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه بنده ارتباط خود را با جناح چپ و راست تکذیب می‌کنم ، گفت: حتی برخی عنوان کرده‌اند که من از جبهه پایداری حمایت می‌کنم اما با هیچ گروه سیاسی حتی پایداری ارتباط ندارم.

وی با بیان اینکه برای خود اصول و خطوط قرمزی قائل هستم ، گفت: نظام، حقوق مردم و رهبری خطوط قرمز من هستند و هیچ خط قرمز دیگری ندارم.

وی با بیان اینکه سه اتفاق در زندگی کاری من رخ داد که موجب شد برخی‌ها مرا به جبهه پایداری نسبت دهند گفت: من معاون آقای لنکرانی در زمان ریاستش در وزارت بهداشت بودم که یکی از بهترین دوره‌های عمر خدمتی خود را داشته‌ام که لنکرانی نیز از اعضای جبهه پایداری است و در ادامه معاون آقای محصولی شدم که وی نیز یکی از ارکان جبهه پایداری است.

وی با بیان اینکه من پنج ماه با دکتر دستجردی وزیر بهداشت کار کردم اما از وزارت بهداشت استعفاء دادم گفت: من در ابتدای فعالیتم با دستجردی شروطی گذاشتم اما شروط من در طول پنج ماه نقض شد و من استعفا دادم که بابت رفتن من از وزارت بهداشت هجمه‌های زیاد رسانه‌ای علیه دستجردی ایجاد شد و وزیر بهداشت از من شکایت کرد و مرا متهم کرد که این هجمه از سوی من ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: تا زمانی که به سازمان بیمه خدمات درمانی رفتم محصولی را ندیده بودم و طی ۱۰۰ روز خدمت در بیمه خدمات درمانی فعالیت‌های موثری داشتم به گونه‌ای که به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب شدم، ۹ ماه تاخیر در پرداخت پزشکان، بیمارستان‌ها و … وجود داشت و درآمد ماهانه در حالی ۱۰۰۰ میلیارد تومان بود که هزینه‌های سازمان ۱۴۰۰ میلیارد تومان می‌شد و این نشان از کسری ۴۰۰ میلیارد تومانی و ورشکستگی داشت اما در پایان یک سال و نیم مدیریتم درآمد سازمان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی در مورد علت حذفش از سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه من اخراجی دولت دهم هستم گفت: در زمان مدیریتم طرح پزشک امین در دستور کار قرار گرفت که به نفع مردم بود اما وزیر وقت بهداشت به رئیس جمهور زنگ زد و گفت که حافظی در حال مختل کردن نظام سلامت است و رئیس جمهور نیز به وزیر رفاه تلفن کرد و گفت که حافظی را بردارید که من وقتی این خبر را شنیدم در حین ورود به حرم امام رضا (ع) بودم و با این موضوع مشکلی نداشتم چرا که من نمی‌خواستم هزینه بیمه مردم را صرف اقدامات دیگر کرده و یا افرادی را بدون چارچوب و ضوابط مشخص استخدام کنم و این رفتارها سبب شد که دفتر رئیس جمهور وقت بفهمند که حافظی آدمی نیست که کارهای غیر اصولی انجام دهد.

وی با بیان اینکه حالا خوشبختانه یا متاسفانه حافظی وارد شورای شهر شده است گفت: حافظی، حافظی است و با هیچ گروه سیاسی ارتباط ندارد. هر چند که اسم من در ۱۴ لیست وجود داشت اما تنها یک شرط داشتم که زمان تصمیم گیری خودم به شخصه تصمیم گیری کنم و جالب است بدانید که هزینه من برای ورود به شورای شهر ۱۲ میلیون تومان بود، اما کسانی را می‌شناسم که از بانک شهر ۴۰۰ میلیون تومان قرض کردند تا در شورای شهر وارد شوند اما خوشبختانه نتوانستند رای بیاورند.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس