تاریخ انتشار: ۱۴ خرد ۱۳۹۴

گزارش بانک مرکزی از تحولات هفته منتهی به دهم خردادماه سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد که متوسط بهای طلا در این هفته نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل، ۱٫۸۴ درصد کاهش یافت. به گزارش  گذارنیوز، نتایج بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط بهای طلا در هفته منتهی به دهم خردادماه ۱۳۹۴ نسبت به متوسط […]

گزارش بانک مرکزی از تحولات هفته منتهی به دهم خردادماه سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد که متوسط بهای طلا در این هفته نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل، ۱٫۸۴ درصد کاهش یافت.

طلا

به گزارش  گذارنیوز، نتایج بررسی‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که متوسط بهای طلا در هفته منتهی به دهم خردادماه ۱۳۹۴ نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل، ۱٫۸۴ درصد کاهش یافت.

روز دوشنبه بهای طلا اندکی کاهش یافت، زیرا با بروز نشانه‌هایی مبنی بر آمادگی فدرال رزرو برای انجام سیاست انقباضی در سال ۲۰۰۵، آن هم پس از شش سال، ارزش دلار آمریکا بالا رفت و این افزایش موجب کاهش تقاضا برای طلا شد. بهای طلا با ۰٫۱ درصد افت به سطح ۱۲۰۵٫۰۶ دلار در هر اونس رسید. البته باید به این نکته اشاره کرد که حجم معاملات در این روز نیز نسبت به روزهای دیگر کمتر بود، زیرا بازار لندن و نیویورک تعطیل بودند.

براساس گزارش بانک مرکزی، روز سه‌شنبه بهای طلا با افت ۲ درصدی مواجه شد؛ چراکه با انتشار آمار قوی اقتصادی در ایالات متحده، معامله‌گران امید بیشتری نسبت به افزایش نرخ بهره پیدا کردند و در این شرایط دلار آمریکا تقویت شد و در نتیجه بهای فلز زرد رنگ کاهش یافت. با این افت، بهای طلا به سطح ۱۱۸۶٫۹۰ دلار آمریکا رسید و پایین‌ترین سطح قیمتی دو هفته را ثبت کرد. این در حالی بود که بازارهای سهام در آمریکا و اروپا افت داشتند، اما بازار طلا به آنها توجه نکرد.

گزارش بانک مرکزی همچنین بیانگر آن است که پس از دو روز افت بها، در روز چهارشنبه بازار طلا با ثبات بود. در حالی که ارزش دلار آمریکا از بالاترین سطح یک ماهه نزول کرد، اما طلا افزایش نیافت، زیرا بازار در این روز همچنان تحت‌تاثیر فضای اجرای سیاست انقباضی آتی فدرال رزرو بود.

بنا به این گزارش، روز پنج‌شنبه بهای طلا پس از افت و رسیدن به سطح قیمتی حداقل دو هفته گذشته در نرخ ۱۱۸۰٫۵۵ دلار در هر اونس، با ۸ دلار افزایش به سطح ۱۱۸۸٫۳۰ دلار در هر اونس رسید. علت این امر، افت ارزش بازارهای سهام در پی نااطمینانی‌ها در مورد تحولات یونان بود.

طلا در بسیاری از اوقات به عنوان دارایی امن در برابر تحولات ریسک‌زا عمل می‌کند و در مورد بدهی یونان نیز به تناوب این امر رخ داده که با افزایش نگرانی‌ها، تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد.

نتایج گزارش بانک مرکزی در پایان نشان می‌دهد که روز جمعه روند افزایشی طلا به دلیل تضعیف دلار آمریکا و قضایای یونان ادامه یافت، اما فلز زر رنگ همچنان تحت فشار افزایش نرخ بهره در ایالات متحده بود. بهای طلا در این روز با ۰٫۳ درصد افزایش به سطح ۱۱۹۰٫۷۰ دلار در هر اونس رسید.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس