تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارنامه بازار مسکن مردادماه امسال حاکی از افزایش نرخ اجاره‌بها مسکن در دوره‌ای است که قیمت مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشته است. به گزارش اقتصادنیوز، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مردادماه سال ۱۳۹۵ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره […]

[ad_1]


کارنامه بازار مسکن مردادماه امسال حاکی از افزایش نرخ اجاره‌بها مسکن در دوره‌ای است که قیمت مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مردادماه سال ۱۳۹۵ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی منتشر شده است.

بر اساس این آمارها، متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در مردادماه سال ۱۳۹۵ با ۷٫۶ درصد افزایش نسبت به مردادماه سال قبل به ۴۲٫۸ میلیون ریال رسید.

همچنین حجم معاملات واحدهای مسکونی در مردادماه سال ۱۳۹۵ معادل ۱۷ هزار واحد بود که نشان از افزایش ۳۰٫۱ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل دارد.

همچنین در مردادماه سال ۱۳۹۵ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹٫۶ و ۹٫۸ درصد رشد داشته است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس