تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵

به گزارش گذار نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی یک جلد قرآن نفیس نسخ ترکیبی را به موزه آستان قدس رضوی هدیه کردند. این قرآن نفیس در ماه مبارک رمضان امسال به حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هدیه شد که نوع نگارش آن مورد تمجید ایشان قرار گرفت، سپس به دستور معظم له امروز طی […]

۸۲۱۵۱۴۵۳-۷۰۸۶۸۴۷۰

به گزارش گذار نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی یک جلد قرآن نفیس نسخ ترکیبی را به موزه آستان قدس رضوی هدیه کردند.

این قرآن نفیس در ماه مبارک رمضان امسال به حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هدیه شد که نوع نگارش آن مورد تمجید ایشان قرار گرفت، سپس به دستور معظم له امروز طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی به گنجینه قرآن و نفایس اهدا شد.
تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم کتابت این قرآن را از سوی یک جوان قرآن پژوه نشان از همت بلند، عشق و دلدادگی جوانان متدین ایران اسلامی به قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: کتابت این قرآن شریف تابلو و مظهری از عشق و دلدادگی جوانان کشورمان به قرآن کریم و تلاش و همت آنان برای نشر معارف دین بوده که با بهره گیری از رسم الخطی ترکیبی و تذهیب زیبا اثری ماندگار و نو خلق شده است.
کاتب این قرآن نفیس نیز آن را حاصل ۱۳ سال تلاش اعلام و بیان کرد: این نسخه قرآن کریم با بهره گیری و الگوبرداری از دو رسم الخط معروف مرحوم استاد نیریزی و استاد عثمان طه نگاشته شده است.
ذبیح الله اوحدی افزود: جلد این قرآن از چرم، صحافی آن کم نظیر، تذهیب آن طلاکوب و خط آن هنری نو در علوم انسانی و کتابت قرآن است.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از بزرگترین واقفان کتابهای خطی و اهداکننده آثار فرهنگی نفیس به کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی هستند.
رهبر معظم انقلاب در زمینه اهدا آثار فرهنگی و هنری به موزه آستان قدس نیز پیشتاز بودند و حجم هدایای معظم له به اندازه ای بوده که از سال ۱۳۷۳ گنجینه ای ویژه به منظور نمایش هدایای رهبری در مرکز موزه های آستان قدس ایجاد شده است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس