تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۴

مقام‌های آمریکایی به شبکه خبری ای‌بی‌سی گفته اند کایلا مولر شهروند این کشور که در دست گروه تروریستی داعش اسیر بود و سال قبل کشته شد به شکل مکرر هدف تجاوز جنسی ابوبکر البغدادی رهبر داعش قرار داشته است.

به گزارش گذارنیوز وب سایت شبکه خبری بی بی سی ، مقام‌های ضد تروریستی آمریکا در ماه ژوئن خانواده خانم مولر را از جزییات این آزار و تجاوز جنسی آگاه کرده بودند.
خانم مولر، ۲۶ ساله، در ماه فوریه و هنگامی که در خاک سوریه گروگان داعش بود کشته شد.
داعش اعلام کرد که این گروگان آمریکایی در حمله جنگنده‌های اردن به ساختمانی که خانم مولر در آن بوده کشته شده است اما نهادهای امنیتی آمریکا درباره صحت این ادعا تردید دارند.
خانم مولر که برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان جنگ به شهر حلب در سوریه رفته بود و با سازمان پزشکان بدون مرز همکاری داشت در سال ۲۰۱۳ ربوده شد.
کارل و مارشا مولر، پدر و مادر کایلا، به شبکه خبری ای‌بی‌سی گفته اند: “به ما گفته شد که کایلا شکنجه شده و البغدادی مالکیت او را در دست داشته. این مسایل در ماه ژوئن از سوی دولت آمریکا به ما گفته شد.”
شبکه ای‌بی‌سی به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داده که البغدادی شخصا این دختر امدادرسان را به خانه یکی دیگر از اعضای عالی‌رتبه داعش به نام ابوسیاف انتقال داده است.
ابوسیاف که مسئول درآمدهای نفتی داعش بود در ماه مه و در پی عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در خاک سوریه کشته شده است.
به گزارش ای‌بی‌سی، ابوبکر البغدادی به شکل متناوب به خانه ابوسیاف رفت و آمد داشته و در آنجا کایلا مولر را هدف آزار جنسی قرار می‌داده است.
مقام‌های آمریکایی گفته اند که بخشی از اطلاعات درباره تجاوز جنسی به خانم مولر را از دستکم دو دختر نوجوان یزیدی دریافت کرده اند که در زمان حمله به خانه ابوسیاف در آنجا به عنوان برده جنسی حضور داشتند.
کایلا مولر برای خانواده اش در سال ۲۰۱۴ نامه نوشت تا آنها را از زنده بودن خود آگاه سازد.
خانم مولر بنا به گزارش‌ها به دست ابوسیاف و همسرش ام سیاف نگهداری می‌شده است. نیروهای ویژه آمریکایی در عملیات ماه مه توانستند ام سیاف را بازداشت کنند و تا هفته قبل و پیش از تحویل او به حکومت خودگردان کردستان او را در اختیار داشتند.
کایلا مولر در نامه ای که سال ۲۰۱۴ برای خانواده اش نوشت تا آنها را از زنده بودن خود آگاه سازد گفته بود که با “نهایت احترام + مهربانی” با او برخورد می‌شود.
به گزارش خبرآنلاین بنا به گزارش‌ها، گروه داعش در اراضی خود در خاک سوریه و عراق صدها زن جوان را به عنوان برده جنسی در اختیار دارد.
۰۰

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس