تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] منصوریان در این بیست و چندسال هیچ‌گاه بازیکن بداخلاقی نبوده است و گاه حتی به صورت اغراق آمیز خوش اخلاق بوده و تلاش کرده با بوسیدن شانه رقیبان و احترام گذاشتن به آنها پس از شکست توان روحی بالایش را در لحظات حساس به رخ بکشد. عصرایران، احسان محمدی – همه می گویند هنوز […]

[ad_1]

منصوریان در این بیست و چندسال هیچ‌گاه بازیکن بداخلاقی نبوده است و گاه حتی به صورت اغراق آمیز خوش اخلاق بوده و تلاش کرده با بوسیدن شانه رقیبان و احترام گذاشتن به آنها پس از شکست توان روحی بالایش را در لحظات حساس به رخ بکشد.

رقیب اصلی منصوریان در تبریز ایستاده است؟عصرایران، احسان محمدی – همه می گویند هنوز برای قضاوت در مورد عملکرد علیرضا منصوریان در استقلال زود است اما او را قضاوت می کنند. علی منصور در اهواز و در یک شب داغ تابستانی ۲-۱ مغلوب قهرمان فصل پیش شد. استقلال اهوازی که علاوه بر سرمربی اش، چند بازیکن کلیدی تیم قهرمان را از دست داده بود اما نشان داد خاک خوزستان فقط نفت و گاز ندارد، الماس هم دارد.

آنها که برای بخشیدن مهدی رحمتی تلاش کردند شاید دیشب به این نتیجه رسیدند که آن همه دست و پا زدن لزومی نداشت و اگر دروازه بان دیگری درون دروازه استقلال بود، همین نتیجه به دست می آمد. باور به کارما و اینکه چوب خدا صدا ندارد، یک اعتقاد است و رفتن توپ بیت سعید به دروازه بعد از کمانه کردن به شکل شگفت آوری یک داستان دیگر!

آنالیز فنی بازی نشان می دهد که استقلال به همان اندازه که از جناج راست با وجود خسرو حیدری و پای راست هنرمندش خطرناک است، در قلب دفاع هنوز یک حفره بزرگ دارد؛ جایی که در بازی نخست از نفت ضربه خورد و در بازی دیشب دو بار شاهد قدرت دریبلینگ، توی سر توپ زدن و محو کردن مدافعانش توسط مهاجمان تکنیکی استقلال اهواز و به خصوص زوج مومنی – بیت سعید بود.

مومنی نیم فصل گذشته روی نیمکت استقلال تهران جا خوش کرده بود و با بازی پرحرارت دیشب نشان داد که ما هنوز ظرفیت های بازیکنان مان را نمی شناسیم.

این دیدار تحت تاثیر فحاشی تماشاگران استقلال اهواز قرار گرفت. آنچنان پرحاشیه که علیرضا منصوریان از نشست مطبوعاتی قهر کرد.

دشوار بتوان سند و مدرک جور کرد که این دست فحاشی ها «سازمان یافته» است اما وقتی توسط اکثر تماشاگران انجام می شود، چطور می شود چشم بست و از کنارش گذشت؟

 علیرضا منصوریان در بیست و چندسالی که در صحنه اول فوتبال ایران حضور دارد هیچگاه بازیکن بداخلاقی نبوده است و گاه حتی به صورت اغراق آمیز خوش اخلاق بوده و تلاش کرده با بوسیدن شانه رقیبان و احترام گذاشتن به آنها پس از شکست توان روحی بالایش را در لحظات حساس به رخ بکشد. اما چرا او را مستحق فحاشی هایی از این دست دانستند و کار به جایی رسید که سرمربی استقلال اهواز رسماً از او عذرخواهی کند؟

این تنها منصوریان نیست که با نخستین شکست به یک سیبل برای منتقدان تبدیل شده است؛ کنعانی زادگان مدافعی که با سر و صدای زیاد به این تیم پیوست هم در دومین دیداری که لباس آبی به تن کرد به عنوان یکی از مقصران شکست قلمداد شد و پرسپولیسی ها هم در فضای مجازی نوشتند حاضرند به او پول بدهند که به پرسپولیس برنگردد!

 این کنایه ای بود به کیفیت ضعیف بازی او و اینکه در مسیر پیوستن به استقلال برای پرسپولیس هم راهنما زده بود. البته کنعانی زادگان این فرصت را دارد که در بازی های آتی با نمایش های بهتر دل هواداران را به دست بیاورد اما آبی ها تا چه اندازه به منصوریان فرصت می دهند؟

بعید است مضمون «پرویز مظلومی برگردد به تیمت» به این زودی کوک شود اما اگر امیر قلعه نوعی بتواند با تراکتورسازی نتایج درخشانی کسب کند، او خیلی زود روی سکوها به مهمترین رقیب منصوریان تبدیل خواهد شد.

به جمله نخست یادداشت برگردیم: همه می گویند هنوز برای قضاوت در مورد عملکرد علیرضا منصوریان در استقلال زود است اما او را قضاوت می کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس