تاریخ انتشار: ۲۸ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] خبرگزاری فارس: شاید بیش از مورینیو که در مصاحبه‌اش هم اظهار داشت که از کسب ۳ امتیاز خوشحال است نه برد چلسی!، پوچتینو در پوست خودش نگنجد. تاتنهام که به روزهای فوق‌العاده خود رسیده، تنها رقیب چلسی صدرنشین محسوب می‌شود. آنها اکنون ۴ امتیاز با صدر فاصله داشته و چشم به ۶ بازی انتهایی […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: شاید بیش از مورینیو که در مصاحبه‌اش هم اظهار داشت که از کسب ۳ امتیاز خوشحال است نه برد چلسی!، پوچتینو در پوست خودش نگنجد.

تاتنهام که به روزهای فوق‌العاده خود رسیده، تنها رقیب چلسی صدرنشین محسوب می‌شود. آنها اکنون ۴ امتیاز با صدر فاصله داشته و چشم به ۶ بازی انتهایی دوخته‌اند.

همیشه گفته شده که روحیه پیروزی و شکست در روزهای آخر فصل همه چیز را مشخص می‌کند. اعتماد به نفس هر ۲ تیم ستودنی بوده اما نمی‌توان از فشار فراوان روی دوش بازیکنان چلسی سخن نگفت.

تیمی که از هفته دوازدهم تاکنون صدرنشین بوده در روزهای پایانی استرس وحشتناکی دارد. آخر بیاندیشید که در روزهایی که همه از سزاوار بودن آبی‌ها برای قهرمانی سخن می‌گویند تیمی دیگر که ۵۷ سال رنگ جام جزیره را ندیده، این بار آن هم در این شرایط و در این روزها قهرمانی را از آن خود کند.

موضوعی دیگر نیز قابل تامل است. تاتنهام اگر تیم دوم جدول هم شود باز هم دستاوردی فوق‌العاده بدست آورده و باید از ستاره‌های تیم و مربی نابغه آنها ستایش کرد. آیا این شرایط برای چلسی که یک مالک بسیار ثروتمند و دمدمی مزاج دارد قابل مقایسه است.

آبی‌ها با اینکه ۲۰ هفته صدرنشین هستند اما شاید تنها قهرمانی استمفورد را راضی کند.

  رقابت برای قهرمانی در جزیره تازه آغاز شد!

تیتر روزنامه دیلی تلگراف: رقابت قهرمانی دوباره شکل گرفت

البته به عقیده بسیاری،‌ هنوز ۴ امتیاز حاشیه امنیت بسیاری داشته و چلسی باید از ۶ بازی خود در ۲ دیدار ببازد و از آن طرف تاتنهام هر ۶ مسابقه خود را ببرد. این اتفاق شدنی بوده اما بسیار سخت و غیر معقول است. اما باید گفت، در جایی که لسترسیتی جام جزیره را بالا می‌برد هیچ چیز ناممکن نیست!

بدون شک برای ممکن شدن این اتفاق، تاتنهام به یک پیروزی بسیار شیرین در دیدار هفته آتی مقابل چلسی در جام حذفی و در «استمفوردبریج» (۲ اردیبهشت ۹۶) نیاز دارد. این برد قطعا فشار بر روی آبی‌ها را به طرز وحشتناکی افزایش خواهد داد.

جدول لیگ جزیره – چگونه تاتنهام فاصله خود را از ۱۳ به ۴ کاهش داد

 رقابت برای قهرمانی در جزیره تازه آغاز شد!

 اکنون، نگاهی به ۶ بازی باقی مانده لیگ جزیره برای ۲ مدعی قهرمانی بیاندازیم:

بازی ۳۳:

چلسی – ساوتهپمتون ( ۵ اردیبهشت )

کریستال پالاس – تاتنهام  ( ۶ اردیبهشت )

بازی ۳۴:

 اورتون – چلسی  (۱۰ اردیبهشت )

 تاتنهام – آرسنال (۱۰ اردیبهشت )

بازی ۳۵:

چلسی – میدلزبورو ( ۱۸ اردیبهشت )

 وستهام یونایتد – تاتنهام ( ۱۵ اردیبهشت )

بازی ۳۶:

وستبرومویچ – چلسی ( ۲۲ اردیبهشت )

تاتنهام – منچستریونایتد ( ۲۴ اردیبهشت )

بازی ۳۷:

چلسی – واتفورد ( ۲۵ اردیبهشت )

 لسترسیتی – تاتنهام ( ۲۸ اردیبهشت )

هفته پایانی:

چلسی – ساندرلند ( ۳۱ ارد‌یبهشت )

 هال‌سیتی – تاتنهام  ( ۳۱ ارد‌یبهشت )

با توجه به این بازی‌ها، قهرمانی تاتنهام ماموریتی غیرممکن خواهد بود که «وایت هارت لین» امیدوار به ممکن شدنش است. از این ۶ بازی، تاتنهام ۲ بازی در خانه آن هم مقابل آرسنال و من‌یونایتد دارد. ۲ دیداری سخت که تاتنهام می‌تواند عیار خود را نشان بدهد. اما ۴ بازی دیگر سفیدپوشان، با تیم‌های نیمه دوم جدول است. برخی تیم‌ها برای بقا می‌جنگند مثل : کریستال پالاس و ها‌ل سیتی و برخی مثل لسترسیتی تازه قدرت خود را بدست آورده‌اند.

دیدار تاتنهام مقابل وستهام نیز، به نظر سخت نخواهد بود.

اما چلسی کاملا شرایطی برعکس دارد. ضمن اینکه یادمان نرود ۴ امتیاز بیشتر دارد، از این ۶ بازی، ۴ دیدار در خانه دارد. آن هم مسابقاتی با تیم‌های قعرنشین و بی‌خطری همچون : میدلزبورو، واتفورد و ساندرلند. به نظر می‌رسد چلسی اگر امتیاز از دست بدهد مقابل ساوتهمپتون، اورتون و وستبروم لغزش خواهد کرد.

بدون شک دیدار ۱۰ اردیبهشت آبی‌ها مقابل اورتون در گودیسون پارک، نقطه عطف این بازی‌ها خواهد بود. تافی‌ها تیمی آماده بوده و ممکن است ۳ امتیاز را از چلسی بگیرند.

باید دید این ۶ بازی حساس و دیدنی چگونه انجام شده و قهرمان جزیره کدامیک خواهند شد.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس