تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از انجام ۹۰ هزار عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر در نواحی ۱۲۳ گانه پایتخت طی ۵ ماهه نخست امسال بدون درگیری و حاشیه خبر داد که از نشانه های تاثیرگذاری دوره های مستمر آموزشی شهربان برای نیروهای انضباط شهری است. به گزارش ایسنا، ابوالقاسم چیذری ضمن اعلام این خبر […]

[ad_1]

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از انجام ۹۰ هزار عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر در نواحی ۱۲۳ گانه پایتخت طی ۵ ماهه نخست امسال بدون درگیری و حاشیه خبر داد که از نشانه های تاثیرگذاری دوره های مستمر آموزشی شهربان برای نیروهای انضباط شهری است.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم چیذری ضمن اعلام این خبر گفت: طبق تبصره ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، رفع و جمع آوری سدمعبر در راستای حفاظت و حراست از معابر عمومی به عنوان حق همه شهروندان و نیز در راستای جلوگیری از بی انضباطی و هرج و مرج در معابر شهری، جزو وظایف شهرداری هاست.

وی با تاکید بر لزوم برقراری انضباط شهری و پیشگیری از قانون شکنی، افزود: ایجاد سدمعبر با دستفروشی و یا هر اقدام دیگری، طبق ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی جرم است و از یک ماه تا یکسال حبس دارد.

چیذری ادامه داد: در روایات دینی و در احکام فقهی مراجع بزرگوار تقلید هم، سد کردن راه مردم و ایجاد سدمعبر نهی شده و جزو اعمال غیرمجاز و غیرشرعی معرفی شده است.

مدیرعامل شهربان گفت: نیروهای انضباط شهری در حوزه رفع سدمعبر با وجود همه مشقات و موانع، تلاش می کنند که به وظایف قانونی خود عمل کنند و در صورتی که مرتکب تخلف یا تخطی شوند در کمیته انضباطی و کمیته تخلفات با آنان بی هیچ مماشاتی برخورد می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: طی پنج ماهه نخست امسال تعداد ۸۷ هزار ۳۷۱ عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر در نواحی ۱۲۳ گانه شهر تهران انجام شده است که شامل رفع و جلوگیری از سدمعبر سیار، سد معبر بساط گستر، سدمعبر دستفروش، سدمعبر صنفی و سدمعبر شبه متکدیان می شود.

چیذری خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در این خصوص آن است که با وجود انجام ۹۰ هزار عملیات رفع و جلوگیری از سدمعبر و با وجود هتاکی و حملات فیزیکی گروهی از بساط گستران و دستفروشان به نیروهای انضباط شهری، حتی یک مورد درگیری و تنش هم ایجاد نشده است که از نشانه های تاثیرگذاری دوره های مستمر آموزشی شهربان برای نیروهای انضباط شهری است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهربان شهرداری تهران، وی تاکید کرد: بسیاری از موارد سدمعبر توسط بساط گستران، دستفروشان و صنوف توسط خود شهروندان قانونمدار به سامانه های ۱۸۸۸ و ۱۳۷ گزارش می شود و خود شهروندان درخواست رفع مزاحمت سدمعبرکنندگان را دارند. 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس