تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۴

در حالی که دلار در هفته گذشته در مدار صعود قرار داشت و برای مفطعی در کانال ۳۴۰۰ تومان به فروش رسید عرضه ارز از سوی بازیگر رسمی بازار افزایش یافت و این موضوع موجب شد تا دلار مجددا به کانال ۳۳۰۰ توامان باز گردد.

به گزارش “گذارخبر” ، بازار ارز در هفته ای که گذشت با نوسان های قیمتی همراه بود و این نوسان ها موجب شد تا پیش بینی آینده بازار از سوی کارشناسان به سختی صورت بگیرد.

در هفته ای که گذشت قیمت دلار پتانسیل افزایش قیمت را داشت اما بازیگر رسمی بازار با عرضه دلار با قیمت نزدیک بازار سعی در کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش بیش از حد آن را داشت و در نهایت نیز موفق به این کار شد. به طوی که دلار در نخستین روز هفته ۳۳۶۰ تومان به فروش رسید اما در روز سه شنبه یک کانال بالاتر رفت و با قیمت ۳۴۰۰ تومان به فروش رسید. اما عرضه ارز از سوی بازیگر رسمی موجب شد تا دلار مجددا یک کانال پایین تر آمده و در نهایت در آخرین روز هفته با قیمت ۳۳۹۰ تومتن به فروش برسد.

به این ترتیب در هفته ای که گذشت دلار ۳۰ تومان افزایش یافت. به این ترتیب دلار در هفته ای که گذشت در مقطعی با رسیدن به قیمت ۳۴۰۰ تومان به رکورد ۴ فروردین سال جاری رسید. اما در نهایت در آخرین روز هفته به قیمتی رسید که از ۱۰ فروردین تا کنون آن را تجربه نکرده بود و تنها برای مقطعی در روز سه شنبه هفته گذشته از آن عبور کرده بود.

در هفته گذشته اگر فردی به طور مثال یک میلیون دلار در بازار دلار سرمایه گذاری می کرد و در نخستین روز هفته برای خرید یک میلیون دلار رقمی معادل ۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان پرداخت می کرد در آخرین روز هفته با فروش دلار به قیمت ۳۳۹۰ تومان رقمی معادل ۳۰ میلیون تومان سود به دست می آورد.

اما هفته گذشته قیمت یورو نیز با نوسان هایی همراه بود. یورو که در نخستین روز هفته با قیمت ۳۸۱۰ تومان به فروش رسیده بود همانن دلار در مدار صعود قرار گرفت و در آخرین روز هفته به قیمت ۳۸۶۰ تومان رسید. البته یورو روز سه شنبه هفته گذشته به قیمت ۳۸۸۰ تومان نیز رسید.

اما نکته ای در رابطه با روند قیمتی یورو وجود دارد افت قابل توجه قیمت در نخستین روز هفته بود. به طوری که یورو در آخرین روز هفته پیش از آن یک کانال قیمتی بالاتر رفته و ۳۹۰۰ تومان به فروش می رسید اما در نخستین روز هفته گذشته ۹۰ تومان افت را تجربه کرد و در طول هفته نیز برای رسیدن به قیمت ۳۹۰۰ تومان تلاش کرد.

اما پوند انگلیس به عنوان دیگر ارز پر حجم از نظر معاملات در هفته ای که گذشت بر خلاف روند حرکتی دلار و یورو در مذار نزول قرار داشت. در حالی که پوند در نخستین روزهای شهریور تا قیمت ۵۳۴۰ تومان افزایش یافته بود نخستین روز هفته گذشته را با قیمت ۵۲۳۰ تومان آغاز کرد. پوند در طول هفته نیز روند نزولی خود را ادامه داد و در نهایت در آخرین روز هفته به ۵۲۲۰ تومان رسید. این قیمت پایین ترین رکورد قیمتی از ۲۱ مرداد سال جاری تا کنون بود.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس