تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴
امام جمعه موقت تهران:

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: رفتار دوگانه دولت‌های غربی در قبال تروریست‌ها باعث بروز تروریسم در جهان می‌شود.

به گزارش “گذارخبر” آیت‌الله محمد امامی کاشانی که در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران سخن می‌گفت٬ با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال تروریسم بیان داشت: غرب از یک طرف داعش را حمایت می‌کند اما از طرف دیگر آنها را افراطی و اهل خشونت می‌خواند.

وی افزود: مردم در فضای این‌چنینی رفتار غرب را می‌بینند و این تناقض برایشان سوال ایجاد می‌کند. لذا جوامع بشری و ملت‌های غرب می‌فهمند که دولتمردانشان چگونه باعث ظهور و بروز تروریست‌ها می‌شوند و از آنها می‌بُرند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه رفتار دولت‌های غربی اساسا به نفع اسلام است چراکه باعث جدایی از مردم آنها از دولت‌مردان غربی می‌شود٬ اظهار داشت: این حرکت‌ها هرچند مورد قبول ما نیست و خشونت را نفی می‌کنیم اما برخورد غربی‌ها با تروریسم به تمایل مردم به اسلام می‌انجامد.

امامی کاشانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره تاریخ اربعین و سابقه آن٬ حدیثی از امام باقر(ع) را یادآور و متذکر شد: تروازوی حق و باطل از بدو خلقت بوده است و هریک از انبیا با دجاله‌های روزگار روبرو شده‌اند اما زندگی امام حسین(ع) نکته‌هایی دارد که برجستگی در میان دیگران ایجاد می‌کند که آن نکته مقابله حق در برابر باطل است.

وی افزود: امام حسین(ع) تنها با کفر مقابله نکرد بلکه با محتوای دروغین اسلام معاویه نیز به جنگ برخاست. نمونه بارز این محتوای دروغین اسلام٬ تکفیری‌های داعش هستند که رفتار خود را بر پایه اسلام می‌دانند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی را نامه‌ای با دو محور اصلی توصیف کرد و گفت: محور اول این نامه ایدئولوژی دینی و محور دوم آن مربوط به ایدئولوژی سیاسی است.

وی با بیان اینکه تفکر اسلامی٬ ایدئولوژی دینی نامه رهبر معظم انقلاب است تا با آن با تفکر دنیای اسلام آشنا شوند٬ خاطرنشان کرد: دلیل نامه رهبری را در این حدیث می‌توان یافت که شیطان به آدم چهل ساله‌ای می‌رسد که هنوز خود را اصلاح نکرده است. شیطان او را بغل می‌کند و می‌گوید فدایت شوم که دیگر سعادت را نمی‌بینی٬ چون جوانی‌ات را در گناه سپری کرده‌ای. یعنی اگر انسان در جوانی وجود خدا را بفهمد٬ امید هدایت دارد چراکه هنوز فطرتشان گم نشده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس