تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]   مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با وجود پدیده شرجی در کل استان خوزستان ، بیشترین میزان رطوبت هوا روز شنبه در امیدیه با ۹۹ درصد گزارش شد.   کوروش بهادری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امروز میزان رطوبت در بسیاری از مناطق استان بالا است و طبق گزارش رسیده بیشترین […]

[ad_1]

  مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با وجود پدیده شرجی در کل استان خوزستان ، بیشترین میزان رطوبت هوا روز شنبه در امیدیه با ۹۹ درصد گزارش شد. 
 
کوروش بهادری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امروز میزان رطوبت در بسیاری از مناطق استان بالا است و طبق گزارش رسیده بیشترین میزان رطوبت در استان را شهرستان امیدیه با ۹۹ درصد تجربه کرده است.

به گفته وی میزان رطوبت در ماهشهر و شادگان را ۹۱، آبادان ۹۲،هندیجان، اهواز و آقاجاری ۹۰ ، دزفول و شوش ۸۱ و رامهرمز و بهبهان ۷۸ درصد است.

مدیرکل هواشناسی استان همچنین حداکثر دمای استان را بستان با ۴۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و حداقل دما در دهدز در ۱۵۰کیلومتری شرق اهواز با ۲۴ بالای صفر عنوان کرد.

بهادری افزود:حداکثر و حداقل دمای هوای امروز اهواز بین ۴۵ تا ۳۱ درجه در نوسان است و به دلیل رطوبت بالا تغییرات دمایی زیادی در روز یکشنبه (فردا) در استان نخواهیم داشت.

بر اساس این گزارش از اواخر تیرماه اغلب مناطق خوزستان شاهد پدیده شرجی و رطوبت بالا بوده است و در ماه مورد اشاره اهواز نیز در یک رکورد شکنی دمای هوای ۵۳ درجه تجربه کرد.

با وجود دمای بالای هوا و رطوبت زیاد در استان که باعث اختلال در زندگی عادی مردم شده ولی هوای شرجی که در اصطلاح محلی به آن خرما پزان می گویند برای فضای سبز و نخلستان های استان بسیار مفید است.

ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان چندی پیش اعلام کرد در صورت افزایش دما در هر نقطه ای از استان تا ۴۹ درجه ساعت کاری و اداری ۲ساعت در روز کاهش می یابد.

پدیده شرجی از تیرماه در استان خوزستان کم و بیش ظهور می کند و در برخی مواقع تا آبان ماه که فصل برداشت خرما است ادامه می یابد.

در هفته گذشته بروز پدیده شرجی و مه آلودگی در ماهشهر سبب لغو پرواز هواپیمای حامل معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این شهر بندری شده بود.

برخی از شهروندان خوزستانی بخصوص ساکنان مناطق ساحلی و بندری ترجیح می دهند در روزهای شرجی به مناطق خوش وآب هوا سفر کنند.

شرکت های توزیع برق و آب و فاضلاب خوزستان از عموم شهروندان خواستند در مصرف آب و برق صرف جویی کنند تا با مشکل رو به رو نشوند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس