تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۷هزار و ۷۳۲ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۸۹۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به پنجشنبه گذشته رشد ۷ درصدی داشته است، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۷ هزار و ۱۸۱ قرار داد رسیده بود. به گزارش […]

[ad_1]

سکه

حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۷هزار و ۷۳۲ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۸۹۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به پنجشنبه گذشته رشد ۷ درصدی داشته است، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۷ هزار و ۱۸۱ قرار داد رسیده بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، همانطور که براساس پیش بینی کارشناسان انتظار می رفت روز شنبه، دلار با کاهش نسبی روبه رو شد و به قیمت ۳ هزار و ۵۳۷ تومان رسید و موجب کاهش بهای سکه در بازار سکه نقدی و آتی سکه شد.

به طوری که سکه در سررسید شهریورماه با نرخ یک میلیون و ۱۱۰هزار تومان معامله شد و کاهش ۰/۸۵درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان ماه با رشد ۰/۷۹ درصدی به قیمت یک میلیون و ۱۲۱هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل دی نیز با قیمت یک میلیون و ۱۳۴ هزار تومان معامله و با افت ۰/۷۱ درصدی رو به رو شد. تحویل اسفند هم با ۰/۹۱ درصد کاهش به قیمت یک میلیون و ۱۴۴ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۶۴ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۸۲ درصدی را به ثبت رساند.

صدرنشینی معاملات تحویل اردیبهشت ۹۶

بررسی آمار معاملات دیروز بیانگر آن است که همچنان دورترین سررسید بازار آتی یعنی تحویل اردیبهشت ۹۶ با استقبال ویژه سرمایه گذاران روبه ور می شود به طوریکه روز گذشته ۶هزار و ۵۵۵ قرارداد در این سررسید منعقد شد. به همین ترتیب در سررسید شهریور ۱۰۷، آبان ۱۸، دی ۹۶ و سررسید اسفند امسال ۹۵۶ قرارداد منعقد شد.

همچنین در بازار نقدی طی روز گذشته همسو با افت دلار، سکه تمام بهار آزادی ۸ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با خروج از کانال یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، روی قیمت یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان آرام گرفت. افت سکه بیش از هر چیزی ناشی از پایین آمدن بهای اونس در بازارهای جهانی بود. به گفته برخی معامله‌گران سکه، ماندن طلای جهانی زیر مرز هزار و ۳۵۰ دلار، انتظارات افزایشی را در بازار پایین آورده بود.

در بازار گواهی سکه چه گذشت؟

همچنین نگاهی به معاملات امروز گواهی سکه طلا در بورس کالای ایران نشان می دهد که در پی دادوستد ۶۶ سکه در ۴ نوبت معاملاتی، ارزش این معاملات به ۷۳۰ میلیون ریال در این بازار معاملاتی رسید.

بنابراین گزارش، امکان معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوریکه سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس