تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] طی هفته اخیر در مجموع ۳۸۳ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۴میلیارد و ۲۳۱ میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل رشد ۶۲ درصدی را تجربه کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، آمارها نشان می دهد […]

[ad_1]

طی هفته اخیر در مجموع ۳۸۳ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۴میلیارد و ۲۳۱ میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل رشد ۶۲ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، آمارها نشان می دهد که آنلاین شدن معاملات گواهی سپرده سکه در بورس کالا با استقبال سرمایه گذاران و فعالان بازار طلا روبه رو شده است. براین اساس هفته گذشته ۳۸۳ سکه در ۲۶ نوبت معاملاتی مورد معامله قرار گرفت که بررسی معاملات بیانگر آن است که در پنج روز معاملاتی هفته گذشته، قیمت ها در سه روز نزولی و دو روز صعودی بوده است. همچنین دو هفته پیش حجم معاملات گواهی سپرده سکه به ۲۳۵ رسیده بود که به این ترتیب فعالان بازار هفته گذشته شاهد رشد ۶۲ درصدی حجم معاملات بودند.

بر این اساس طی هفته گذشته بیشترین حجم معاملات در روز چهارشنبه با انعقاد ۱۰۵ سکه طلا به ارزش یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال اختصاص داشت. این در شرایطی است که کمترین حجم معاملات در روز شنبه هفته گذشته با ۶۱ معامله و ارزش حدود ۶۸۱ میلیون ریال ثبت شد.

همچنین امروز نیز حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران به ۷۵ سکه و ارزش ۸۳۸ میلیون ریال رسید.

به اعتقاد کارشناسان، معاملات سکه در بورس کالا در بستری امن، شفاف و آنلاین، می تواند در بین معمله گران و فعالان بازار طلا اطمینان خاطر ایجاد نماید و دغدغه حمل و نگهداری فیزیکی سکه طلا که یکی از نگرانی های مهم دارندگان سکه طلا است را برطرف کند. از سویی معامله این اوراق نیز بدون هر گونه مراجعه فیزیکی به فروشندگان سکه طلا صورت می گیرد که می تواند بعضاً نگرانی های حاصل از جعل و تقلبی بودن سکه را نیز کاملا مرتفع کند.

بنابراین گزارش، براساس ابلاغیه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی برای صندوق های سرمایه گذاری مجاز شده است که براساس این ابلاغیه، صندوق های سرمایه گذاری «در سهام»، «مختلط» و «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» می توانند با اضافه کردن موضوع امکان سرمایه گذاری در «گواهی سپرده کالایی» در اساسنامه و امیدنامه خود و طی تشریفات مقرر، حداکثر تا ۵ درصد از کل دارایی های صندوق را در این اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.

۶۰۲ /۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس