تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون شهردار تهران از رشد ۴۰ درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر سهم درآمدهای ناپایدار شهرداری تهران حدود ۶۰ درصد است که با نگاه کنونی به ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه در این باره نگرانی هایی وجود دارد. به گزارش ایسنا، ناصر امانی با […]

[ad_1]

ناصر امانی معاون شهرداری تهران

معاون شهردار تهران از رشد ۴۰ درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در ۱۰ سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر سهم درآمدهای ناپایدار شهرداری تهران حدود ۶۰ درصد است که با نگاه کنونی به ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه در این باره نگرانی هایی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، ناصر امانی با بیان اینکه درآمدهای پایدار شهرداری در ابتدای این دوره از مدیریت شهرداری یعنی از سال ۸۴ حدود ۱۳ درصد بوده است، ادامه داد: اقدامات مدیریت شهری سبب شد تا درآمدهای پایدار شهرداری نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته باشد، به طوری که در ۱۰ سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با ابراز نگرانی از اجرایی شدن لایحه ای که دولت برای برنامه ششم به مجلس ارائه کرده است، افزود: این لایحه تغییراتی اساسی در بخش ارزش افزوده را مطرح کرده که در صورت تصویب آن توسط مجلس، سهم شهرداری تهران از مالیات در ارزش افزوده به بودجه عمومی تبدیل و از طریق خزانه و شورای برنامه ریزی استان توزیع می شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: به طور حتم اگر این لایحه تصویب و اجرایی شود ، درآمدهای پایدار همه شهرداری های کلانشهرها همانند شهرداری تهران تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و با کاهش جدی این درآمدها مواجه خواهیم شد.

بر اساس گزارش سایت تهران سما، امانی اضافه کرد: البته شهرداری تهران پیرامون این موضوع در حال رایزنی با دولت و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی است تا بتوانیم از وقوع این اتفاق جلوگیری کنیم و روند فعلی قانون ارزش افزوده ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس