تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با توجه به افت طلا در معاملات پرنوسان روز جمعه و همچنین کاهش تقاضای طلا به‌عنوان یک دارایی امن، قیمت این فلز گرانبها در پایان هفته با افت مواجه شد. با این حال طلا در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ رشدی ۳ درصدی را تجربه کرده است. به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز، […]

[ad_1]


با توجه به افت طلا در معاملات پرنوسان روز جمعه و همچنین کاهش تقاضای طلا به‌عنوان یک دارایی امن، قیمت این فلز گرانبها در پایان هفته با افت مواجه شد. با این حال طلا در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ رشدی ۳ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا با افتی ۱٫۶ درصدی نسبت به هفته گذشته یکهزار و ۳۱۷ دلار و ۱۰ سنت معامله شد. 

    

به گزارش AFP، در هفته‌های اخیر دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمان به تصفیه حساب ۵٫۴ میلیارد دلاری با آمریکا نزدیک‌تر شده است. سقوط سهام دویچه بانک آلمان موجب افت بازارهای سهام اروپایی و سقوط بازارهای سهام در سراسر جهان شد تا بورس‌های جهانی بدترین هفته خود را در سه ماه اخیر به ثبت برسانند.

    

وزارت تجارت آمریکا روز جمعه اعلام کرد که هزینه‌های مصرف‌کننده آمریکا در ماه آگوست برای نخستین بار در هفت ماه اخیر سقوط کرده در حالی که تورم نشانه‌هایی از شتاب‌گیری را از خود نشان می‌دهد. این آمار متفاوات باعث شده تا فدرال‌رزرو نسبت به افزایش نرخ بهره محتاط عمل کند.

تحلیلگران نظرسنجی رویترز انتظار داشتند هزینه‌های مصرف‌کننده رشدی ۰٫۱ درصدی را به ثبت برساند. هزینه‌هایی که بیش از دو سوم فعالیت‌های اقتصادی آمریکا محسوب می‌شود.

 

رابرت کاپلان، رئیس فدرال‌رزرو دالاس روز جمعه گفت: در حالی که امار اقتصادی آمریکا منتاظر شده ما هیچ نشانه‌ای از رشد فوق‌العاده را مشاهده نمی‌کنیم. بنابراین بانک مرکزی باید نسبت به افزایش نرخ بهره همچنان صبور باشد.

    

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است به طوری که رشد نرخ بهره هزینه‌های فرصت نگهداری طلا را افزایش داده در حالی که موجب تقویت دلار می‌شود. شاخص دلار در پایان هفته نسبت به هفته گذشته تغییر چشمگیری نکرد.

    

به دلیل ضعف دلار در ماه گذشته، طلا رشدی ۱ درصدی را در ماه سپتامبر تجربه کرده است. در سه‌ماهه سوم، طلا نسبت به ماه آگوست بیش از ۳ درصد رشد داشته است.

در بازار فلزات گرانبهای دیگر هر اونس نقره در پایان هفته  ۱۹ دلار و ۱۴ سنت،‌ هر اونس پلاتی یکهزار و ۲۴ دلار و۳۰ سنت و هر اونس پالادیوم ۷۲۱ دلار و ۱۰ سنت معامله شدند. پالادیوم در این سه ماهه رشدی ۲۱ درصدی را به ثبت رساند که بیشترین رشد فصلی این فلز از سال ۲۰۱۰ بوده است.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس