تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از ساری ، فرزین فرهادی در جلسه کارگروه کشاورزی، آب، خاک و منابع طبیعی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه یکی از اهداف جهادکشاورزی برای اقتصادی کردن تولید در بخش کشاورزی توسعه و افزایش ضریب نفوذ ماشین آلات کشاورزی به مزارع است، اظهار کرد: کشت مکانیزه برنج در این شهرستان از […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از ساری ، فرزین فرهادی در جلسه کارگروه کشاورزی، آب، خاک و منابع طبیعی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه یکی از اهداف جهادکشاورزی برای اقتصادی کردن تولید در بخش کشاورزی توسعه و افزایش ضریب نفوذ ماشین آلات کشاورزی به مزارع است، اظهار کرد: کشت مکانیزه برنج در این شهرستان از دو هزار و ۱۰۰ هکتار به سه هزار و ۲۷۵ هکتار در سال زراعی امسال رسید که نسبت به سال گذشته بیش از ۳۵ درصد رشد داشت.


وی با بیان اینکه تاکنون از هشت هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار این شهرستان بیش از سه هزار و ۶۵۰ هکتار برداشت شد که ۸۵ درصد بصورت مکانیزه بوده است، ادامه داد: بدلیل اقتصادی شدن تولید برنج بهره برداران رغبت زیادی در کشت مجدد و رتون از خود نشان می دهند و پیش بینی می شود با کشت مجدد و رتون در دو هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار این شهرستان شاهد رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال زراعی گذشته باشیم.


فرهادی تصریح کرد: برای تامین غذای سالم و حفظ سلامت جامعه در گشت مشترک از فروشگاه های عرضه سموم نباتی یک هزار و ۴۰۰ کیلوگرم سموم تاریخ گذشته کشف و ضبط شد.


وی در خصوص طرح های اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی گفت: سهمیه ابلاغی کشت کلزا این شهرستان بعنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی برای سال زراعی جدید مطرح است.


مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر با اشاره به اینکه ۶۰ درصد چاه های کشاورزی این شهرستان برق دار هستند، اظهار کرد: این شهرستان دارای سه هزار و ۱۴۷ حلقه چاه برقدار می باشند که یک هزار و ۹۲۰ حلقه از این تعداد در سه ساله فعالیت دولت یازدهم برق دار شدند و از این بین یک هزار و ۷۶۱ چاه آب در شالیزار ها و یک هزار و ۸۶ چاه در باغات شهرستان قائم شهر مورد استفاده قرار گرفت.


وی در خصوص فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جهت اشتغالزایی و رونق تولید اشاره کرد و گفت: در این زمینه می توان شهرستان قائم شهر را با ثبت ۱۱۲ طرح برای استفاده تسهیلات بهره برداران بخش کشاورزی در سامانه بهین یاب، بعنوان یکی از شاخص ترین شهرستان های استان دانست که در مرحله نخست پنج طرح کشاورزی به ارزش ۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به بانک های عامل معرفی شدند.


دبیر کارگروه کشاورزی، آب، خاک و منابع طبیعی شهرستان قائم شهر تصریح کرد: ۸۲ بهره بردار بخش کشاورزی این شهرستان برای دریافت مبلغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون به بانک کشاورزی معرفی شدند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس