تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶ هزار و ۴۷۱ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۷۵۳ میلیارد ریال رسید که نسبت به یکشنبه گذشته رشد ۲۰۸ درصدی داشته است، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۲ هزار و ۹۸ قرار داد رسیده بود. به […]

[ad_1]

طلا

حجم معاملات آتی سکه طی روز گذشته در بورس کالای ایران به ۶ هزار و ۴۷۱ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۷۵۳ میلیارد ریال رسید که نسبت به یکشنبه گذشته رشد ۲۰۸ درصدی داشته است، چرا که طی این روز حجم معاملات به ۲ هزار و ۹۸ قرار داد رسیده بود.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از بورس کالا، بهای طلای جهانی در آغاز مبادلات دیروز (دوشنبه) با کاهش روبرو شد و به پایین ترین سطح در یک هفته اخیر رسید که علت اصلی این مساله گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا بود و این عامل در کنار افت نسبی دلار در بازار داخلی، کاهش بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران را رقم زد.

به این ترتیب سکه در سررسید شهریورماه با نرخ یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰٫۲۷ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل آبان ماه با افت ۰٫۴۳ درصدی به قیمت یک میلیون و ۱۲۳ هزار تومان رسید.

از سویی قرارداد تحویل دی نیز با قیمت یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان معامله و با کاهش ۰٫۴۸ درصدی رو به رو شد. تحویل اسفند هم با ۰٫۴۵ درصد افت به قیمت یک میلیون و ۱۴۸ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اردیبهشت ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰٫۵ درصدی را به ثبت رساند.

همچنین بهای سکه در بازار نقدی نیز طی روز گذشته همسو با افت بهای اونس در بازارهای جهانی کاهش یافت، به طوری که سکه بهارآزادی و سکه امامی به ترتیب با ۳ هزار و ۲ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش با قیمت یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان و یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسیدند.

قیمت نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز، هزار تومان کاهش یافت و به ترتیب با قیمت‌های ۵۵۹ و ۲۸۹ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز، ۱۱۲ هزار و ۸۴۹ تومان قیمت داشت که نسبت به روز یکشنبه گذشته ۳۳۴ تومان افت را تجربه کرد.

این در حالی است که قیمت سکه گرمی نسبت به روز یکشنبه تغییر نکرد و با قیمت ۱۸۲ هزار تومان معامله شد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس