تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: نسبت به سال گذشته ۱٫۸ درصد رشد جمعیت دانش آموزی را در پایه اول، شاهد هستیم و در مجموع جمعیت دوره ابتدایی حدود هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد بود. این تعداد از دانش آموزان را نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از معلمان و مدیران […]

[ad_1]

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: نسبت به سال گذشته ۱٫۸ درصد رشد جمعیت دانش آموزی را در پایه اول، شاهد هستیم و در مجموع جمعیت دوره ابتدایی حدود هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد بود. این تعداد از دانش آموزان را نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از معلمان و مدیران وزارت در سراسر کشور مدیریت و رهبری خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس گفت: روز گذشته حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموزش پایه اول ابتدایی به مدارس رفتند. حدود ۷۵۰ هزار نفر نیز نوآموز و پیش دبستانی در مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش شروع به فعالیت می کنند.


وی خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته ۱٫۸ درصد رشد جمعیت دانش آموزی را در پایه اول، شاهد هستیم و در مجموع جمعیت دوره ابتدایی حدود هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد بود، این تعداد از دانش آموزان را نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از معلمان و مدیران وزارت در سراسر کشور مدیریت و رهبری خواهند کرد.


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سند مرجع آموزش و پرورش اظهار کرد: در تدوین این سند از سایر اسناد بالادستی از جمله چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور استفاده شده است. خوشبختانه نقشه راه اجرای سند نیز آماده شده است و وزارت آموزش و پرورش بر اساس این نقشه در حوزه های مختلف حرکت می کند.


وی در گفت‌وگو با رادیو به تاکیدات سند تحول بنیادین به دوره ابتدایی اشاره و عنوان کرد: در این خصوص توجه به عدالت آموزشی در مناطق روستایی، عشایری و مرزی قابل توجه است و اتفاقات خیلی خوبی در این زمینه افتاده است. حدود ۵۲ هزار کلاس چند پایه در کشور داریم و ۷۰۰ هزار دانش آموز نیز در این کلاس ها مشغول به تحصیل هستند. امسال حدود سه هزار نفر راهبر آموزشی که از نظر علمی و مهارتی مسلط هستند، مسولیت نظارت بر مدارس روستایی را بر عهده دارند و به معلمان ما در ارائه خدمات با کیفیت کمک خواهند کرد.


دیمه ور در خصوص فعالیت معلمان راهبر توضیح و بیان کرد: راهبران آموزشی یک نوع نظارت عالیه بر جریان تربیت در مناطق روستایی و کلاس های چند پایه دارند. این افراد باید واجد شرایط خاصی برای انتخاب باشند و با توجه به تخصص و عملکردشان در حوزه مدیریتی این انتخاب صورت گرفته است زیرا این افراد در قالب مدیر واحد آموزشی به کار گرفته می شوند. این همکاران هم بر مدرسه و کلاس درس و همچنین جریان تربیتی دانش آموز نظارت و راهنمایی خواهند کرد و به موازات در انطباق محیط و ارتباط با ادارات نیز فعالیت خواهند داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس