تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] شاخص کل بورس طی معاملات امروز شنبه، اولین روز معاملاتی هفته، ۲۸ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۲۱۸ واحدی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس طی معاملات امروز شنبه، اولین روز معاملاتی هفته، ۲۸ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۲۱۸ واحدی قرار گرفت. در […]

[ad_1]


شاخص کل بورس طی معاملات امروز شنبه، اولین روز معاملاتی هفته، ۲۸ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۲۱۸ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس طی معاملات امروز شنبه، اولین روز معاملاتی هفته، ۲۸ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۲۱۸ واحدی قرار گرفت. در این بازار نمادهای «اخابر»، «فاراک»،‌ «شپنا» و «خساپا» بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «بفجر»، «فخوز» و «فارس» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در این راستا سیدسلمان نصیرزاده در گفت‌وگو با اقتصادنیوز اظهار کرد: روند امروز بازار، بیشتر تحت تاثیر گروه خودرو قرار گرفت. اخباری مبنی بر افزایش سرمایه دو شرکت پارس‌خودرو و سایپا دیزل موجب شد که گروه خودرو حرکت مثبتی را آغاز کند. اما با توجه به نحوه معاملات در این گروه و همچنین عرضه‌کننده‌هایی که در مقابل تقاضا‌کننده‌ها بودند، به نظر می‌رسد، نمی‌‌توان انتظار موج بزرگی از رشد در این گروه داشته باشیم و در حال حاضر این گروه در روند نوسان‌گیری قرار دارد.

این تحلیلگر بازار سرمایه گفت: با توجه به نامه اخیر از طرف معاون ریاست جمهوری مبنی بر تایید تخفیف پنج‌درصدی نرخ خوراک، شایعات مربوط به روزهای گذشته در گروه پالایشگاهی، مبنی بر افزایش خوراک در طیف هشت درصد منتفی شده است. از سوی دیگر نیز، این گروه روند نوسانی دارد. البته در روزهای گذشته، خریداران حمایت مهمی از این گروه داشتند و اقدام به خرید سهم کردند که این مساله عاملی است برای اینکه خوشبینی‌ها از گزارش‌های سه‌ماهه در این گروه ادامه داشته باشد.

او معتقد است: این گروه یکی از پتانسیل‌های بزرگ بازار است و اگر گزارش‌های سه‌ماهه آنها طبق خوش‌بینی‌های بازار عمل کند، می‌توان موج مثبت دیگری را از این گروه شاهد باشیم.

نصیرزاده افزود: در بازاری بازار امروز نیز، جدا از گروه خودرویی، شاهد حرکت‌های مثبت در برخی از تک‌نمادها مانند تجهیزاتی‌ها، ماشین‌سازی اراک ، حفاری شمال و… بودیم.

این کارشناس بازار سهام بیان کرد: در گروه‌ بانک‌ همچنان اتفاق مثبتی رخ نداده و این گروه منتظر برگزاری مجامع سه بانک اصلی صادرات، تجارت و ملت است. بنابراین به نظر می‌رسد در اواسط شهریورماه این گروه حرکت مثبتی داشته باشد.

او گفت: باتوجه به رخدادهای بازار جهانی که در انتهای هفته گذشته شاهد آن بودیم، همچنین انتشار گزارش چین و بحث کاهش وام‌های اعطایی که برای بنگاه‌های اقتصادی درنظر گرفتند، باعث شد رشد بنگاه‌های صنعتی کاهش یابد.

نصیرزاده گفت: قیمت کامودیتی‌ها نیز، در بازار‌های جهانی کاهش یافتند از این رو گروه‌های معدنی فلزی آنچنان مورد توجه بازار قرار نگرفتند.

این فعال بازار سهام خاطرنشان کرد: در بازار امروز، حجم معاملات متعادل بود و تغییر چشم‌گیر وجود نداشت. به نظر فضای فعلی بازار تقابل بین عرضه‌کننده‌ها و تقاضاکننده‌ها هستند که به نظر می‌رسد باتوجه به رشد و بازده هشت‌درصدی شاخص کل که در شش هفته اخیر و ورود به کانال ۷۸ هزار واحدی داشته، بازار نوسانی است.

نصیرزاده ادامه داد: معاملات در هفته جاری تحت تاثیر عرضه‌های اعتباری‌ها صورت می‌گیرد. از این رو حداقل در هفته اخیر انتظار رشد قابل توجهی در بازار نداریم و حتی فضای بازار می‌تواند متمایل به منفی باشد. اما در یک تا دوهفته آینده، مجددا خریدهای اعتباری می‌توانند شروع شوند، نمادهای بانک‌های بزرگ نیز، بازگشایی شوند، احتمال گزارش‌ سه‌ماهه پالایشگاهی‌ها نیز به بازار وجود دارد، از این رو انتظار می‌رود از نیمه دوم شهریور ماه بازار مثبتی در پیش داشته باشیم.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس