تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گزارش دفتر ملی آمار ترکیه  نشان می‌دهد رشد اقتصادی این کشور در سه‌ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۱۶ با سرعتی بیشتر از حد انتظار کاهش یافته است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آرتی‌تی، بر اساس گزارش دفتر ملی آمار ترکیه (ترک‌استات)، تولید ناخالص داخلی ترکیه در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ نسبت به سال […]

[ad_1]


گزارش دفتر ملی آمار ترکیه  نشان می‌دهد رشد اقتصادی این کشور در سه‌ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۱۶ با سرعتی بیشتر از حد انتظار کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آرتی‌تی، بر اساس گزارش دفتر ملی آمار ترکیه (ترک‌استات)، تولید ناخالص داخلی ترکیه در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته رشدی ۳٫۱ درصدی داشته است که در مقایسه با رشد ۴٫۷ درصدی سه‌ماهه نخست افت چشمگیری را نشان می‌دهد. اقتصاددانان انتظار داشتند که رشد اقتصادی به سطح متوسط ۳٫۷ درصد برسد.
این میزان از رشد پس از رشد ۲٫۵ درصدی در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۵، ضعیف‌ترین سرعت توسعه اقتصادی ترکیه بوده است.
در طرف هزینه، مصرف نهایی خانوار در سه‌ماهه منتهی به ژوئن ۹٫۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته در حالی که ترکیب سرمایه ثابت ناخالص این کشور در همین مدت ۰٫۶ درصد افت داشته است.

صادرات در این مدت تنها ۰٫۲ درصد رشد داشته در حالی واردات رشد چشمگیر ۷٫۷ درصدی را در مقایسه با سال گذشته به ثبت رسانده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس