تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] عملکرد عالی سهام بانک‌های آمریکایی و ارقام ضعیف اقتصادی آمریکا باعث شده تا چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک ملایم‌تر شود. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، شاخص بانک‌های اس‌اندپی در سه‌ماهه سوم نزدیک به ۹ درصد رشد داشته که سریعتر از رشد ۱٫۴ درصدی شاخص کل اس‌اندپی بوده است. گروه […]

[ad_1]


عملکرد عالی سهام بانک‌های آمریکایی و ارقام ضعیف اقتصادی آمریکا باعث شده تا چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک ملایم‌تر شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، شاخص بانک‌های اس‌اندپی در سه‌ماهه سوم نزدیک به ۹ درصد رشد داشته که سریعتر از رشد ۱٫۴ درصدی شاخص کل اس‌اندپی بوده است. گروه بانکداری که همچنان ۴٫۶ درصد نسبت به سال گذشته افت داشته، در آستانه ثبت نخستین رشد سه‌ماهه خود در بیش از یکسال اخیر است. 
نرخ بهره پایین روی سوددهی بانک‌ها فشار وارد کرده است و چشم‌انداز رشد متوسط در هزینه‌ها استقراضی می‌تواند اندکی خوش‌بینی را به ارمغان بیاورد.
برد مک‌میلان، مسئول ارشد سرمایه‌گذاری در مرکز مالی کامان‌ولث گفت: « وام‌های بانکی در حال افزایش هستند و احتمال افزایش نرخ بهره بدان معناست که آنها می‌توانند انتظار کسب‌وکار و سودآوری بیشتری را داشته باشند. »

پل نولت، مدیر پرتفوی شرکت مدیریت دارای کینگزویو در شیکاگو اعلام کرد: « سهم‌های بانک مطابق با انتظارات فدرال‌رزرو حرکت می‌کنند، هرگاه انتظارات برای افزایش نرخ بهره بالا برود روندی صعودی به خود گرفته و هر گاه شانس افزایش نرخ بهره کم شود سقوط می‌کنند.»

 

شانس افزایش نرخ بهره در نشست بعدی فدرال‌رزرو در ماه سپتامبر از ۳۵ درصد در اواخر ماه آگوست به ۲۴ درصد کاهش یافته است.

از آن‌زمان به بعد، سهام بانکی نزدیک به دو درصد افت داشته و نولت معتقد است که تا زمان برگزاری نشست این ماه سهام در همین سطح باقی خواهد ماند و پس از آن سقوط خواهد کرد.

جان پراوین، استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری موسسه مشاوره سرما‌یه‌گذاری بین‌المللی پرودنتیال در نیوجرسی گفت، در ماه اکتبر و پس از گزارش درآمدی بعدی، سهام بانکی ممکن است مجددا اوج بگیرد. پس از آن، با توجه به احتمال بالای افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر، سهام بانکی نیز صعودی دیگر را تجربه خواهند کرد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس