تاریخ انتشار: ۲۸ خرد ۱۳۹۵

پیش بینی می شود تعداد میلیونرهای مقیم امارات متحده تا سال ۲۰۱۵ رشدی ۵۰ درصدی داشته باشد. این گزارش از سوی گزارش ثروت در سال ۲۰۱۶ در خاورمیانه از سوی موسسه نیو ورلد ولس (ثروتمندان دنیای جدید) تهیه شده است.

البوابه نوشت: پیش بینی می شود تعداد میلیونرهای مقیم امارات متحده تا سال ۲۰۱۵ رشدی ۵۰ درصدی داشته باشد. این گزارش از سوی گزارش ثروت در سال ۲۰۱۶ در خاورمیانه از سوی موسسه نیو ورلد ولس (ثروتمندان دنیای جدید) تهیه شده است.

به گزارش “گذارنیوز” این گزارش نشان می دهد امارات میزبان ۷۲,۰۰۰ نفر با درآمد خالص بالا در ۲۰۱۵ بوده است که دارایی هر یک بیش از ۱ میلیون دلار بوده است.

هر چند پیش بینی می شود این تعداد به میزان ۵۰ درصد افزایش داشته باشد، اما در قطر نیز انتظار می رود شاهد رشد ۴۵ درصدی از ۲۸,۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۵ بوده، و عربستان نیز از ۵۴۰۰۰ نفر کنونی با ۴۰ درصد افزایش همراه باشد.

بنا به این گزارش رشد تعداد ثروتمندان در اردن با ۷۵ درصد افزایش بیشترین میزان را داشته و در ایران نیز ۷۰ درصد افزایش پیدا کند.

در این گزارش آمده پیش بینی میزان بالای رشد در ایران با برداشته شدن تحریم ها و انتظار فرصت های اقتصادی حاصل از آن مربوط باشد.

در ادامه این گزارش آمده، رشد درآمد در کشورهای بسیاری در منطقه، به ویژه ترکیه، عربستان و لبنان تحت تاثیر تنش های ادامه دار سیاسی و مذهبی در منطقه محدود شده است. سقوط قیمت نفت نیز مولفه دیگری بوده است – قیمت نفت خام از سال ۲۰۱۴ و همچنین در ۲۰۱۵ بسیار کاهش یافته است، که باعث دور شدن سرمایه و کاهش سرمایه گذاری در این کشورها می شود.

طبق این گزارش قطر از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ در صدر رشد میلیونرها قرار داشته، که دارای ۸۰ درصد توسعه در مقایسه با ۶۰ درصد توسعه در امارات و ۲۵ درصد در عربستان بوده است.

به نقل از این گزارش، تعداد افراد با سرمایه فراعادی در قطر به موجب رشد قوی خدمات مالی کشوری، رسانه ها، ارتباطات، ساخت و ساز و بخش املاک و مستقلات، رشد چشمگیری داشته است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس