تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با وجود کاهش نرخ دلار، سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران با افزایش قیمت رو به رو شده است، به گفته شماری از فعالان، افزایش قیمت سکه ناشی از انتظارات شماری از معامله‌گران بود که توقع داشند در هفته جاری بهای اونس در بازارهای جهانی رشد کند که این امر امروز […]

[ad_1]

با وجود کاهش نرخ دلار، سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران با افزایش قیمت رو به رو شده است، به گفته شماری از فعالان، افزایش قیمت سکه ناشی از انتظارات شماری از معامله‌گران بود که توقع داشند در هفته جاری بهای اونس در بازارهای جهانی رشد کند که این امر امروز در بازارهای جهانی محقق شد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از بورس کالا، در دومین روز هفته معاملاتی سکه در بازار آتی بورس کالای ایران از میان پنج سر رسید فعال این بازار ۴ سر رسید با رشد قیمت و سر رسید دی ماه با روند نزولی قیمت مواجه شد.

به این ترتیب بهای سکه در سررسید آبان ماه با نرخ یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰٫۰۴ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل دی ماه با افت ۰٫۰۱ درصدی به قیمت یک میلیون و ۱۴۳ هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و ۱۵۹ هزار تومان معامله و با افزایش ۰٫۰۲ درصدی رو به رو شد. تحویل اردیبهشت سال آتی نیز با ۰٫۱ درصد رشد به قیمت یک میلیون و ۱۷۶ هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و ۱۹۵ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰٫۱۳ درصدی را به ثبت رساند.

حجم معاملات آتی سکه دیروز در بورس کالای ایران به یک هزار و ۸۸۰ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۲۱۳ میلیارد ریال رسید که رشد ۱۰ درصدی را نسبت به معاملات روز شنبه تجربه کرد.

در بازار نقدی سکه چه گذشت؟

سکه تمام بهار آزادی که در اولین روز هفته هزار تومان از ارزش خود را از دست داده و به قیمت یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسیده بود، در دومین روز هفته، این افت را جبران کرد. روز یکشنبه، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان آغاز کرد که افزایشی ۵۰۰ تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه داشت. در ادامه روز، رشد فلز گرانبهای داخلی ادامه یافت و حتی قیمت یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان نیز به ثبت رسید. با این حال، سکه در نهایت با پایین آمدن از سقف روزانه با قیمت یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان به کار خود پایان داد. سکه در انتهای هفته گذشته نیز با این قیمت به کار خود پایان داده بود. همسو با رشد سکه تمام، سکه‌های کوچک‌تر نیم و ربع نیز افزایش قیمت را تجربه کردند. روز یکشنبه نیم سکه و ربع سکه هر کدام هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کردند و به ترتیب، به قیمت ۵۶۷ هزار تومان و ۲۹۵ هزار تومان رسیدند.

رشد ۴۴ درصدی گواهی سپرده سکه طلا

حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران طی معاملات امروز به ۶۲ سکه به ارزش ۶۹۰ میلیون ریال رسید که نسبت به معاملات روز یکشنبه رشد ۴۴ درصدی داشته است چرا که حجم معاملات طی روز گذشته به ۴۳ سکه در قالب گواهی سکه طلا رسیده بود.

معاملات سکه در کنار سهام در سامانه برخط معامله گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوریکه سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در کنارهم در پرتفوی خود مشاهده کننده و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.

همچنین به گفته کارشناسان با توجه به ارائه مجوز سازمان بورس به صندوق های سرمایه گذاری برای ورود به معاملات گواهی سپرده کالایی، به زودی شاهد رشد قابل توجه این بازار خواهیم بود. در همین راستا به تازگی صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر به عنوان نخستین صندوق در این زمینه از سازمان بورس مجوز گرفته تا طلا در پرتفوی این صندوق قرار گیرد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس