تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شاخص کل بورس تهران که در آخرین روز معاملاتی فصل بهار در ارتفاع ۷۲ هزار و ۶۱۵ واحد قرار گرفته بود، در آخرین روز معاملاتی شهریورماه به ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحد عقب‌نشینی کرد و طی معاملات این یک ماه ۳۸۳۵ واحد معادل ۵٫۳ درصد رشد کرده است. به گزارش اقتصادنیوز، نماگر […]

[ad_1]


شاخص کل بورس تهران که در آخرین روز معاملاتی فصل بهار در ارتفاع ۷۲ هزار و ۶۱۵ واحد قرار گرفته بود، در آخرین روز معاملاتی شهریورماه به ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحد عقب‌نشینی کرد و طی معاملات این یک ماه ۳۸۳۵ واحد معادل ۵٫۳ درصد رشد کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، نماگر بازار در حالی معاملات فصل تابستان را آغاز کرد که شاخص با افت بیش از هفت هزار واحد در فصل بهار، بر ارتفاع ۷۲ هزار و ۶۱۵ واحد قرار گرفته بود. اگرچه مسیر بورس در سه ماه ابتدایی سال جاری رو به نزول بود اما در فصل تابستان این مسیر تداوم پیدا نکرد. به خصوص اینکه در دو ماه تیر و مرداد روزهای مثبت بیشتری را در کارنامه خود ثبت کرد. البته اگرچه نماگر بازار در این دو ماه ابتدایی فصل تابستان با رشد همراه بود اما شرایط در آخرین ماه تابستان متفاوت شد و در این ماه شاخص از کانال ۷۸ هزار واحدی به کانال ۷۶ هزار واحدی کاهش پیدا کرد. اما در مجموع نماگر بازار طی سه ماه تابستان ۳۸۳۵ واحد معادل ۵٫۳ درصد رشد کرد.

وجود اخباری پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اعلام گزارش‌های سه‌ماهه شرکت‌ها، فرا رسیدن فصل مجامع ، برخی تنش‌های منطقه‌ای، رشد قیمت‌های جهانی برخی از فلزات، تغییر سکاندار سازمان بورس و… از جمله مسائلی بودند که بورس را تحت‌الشعاع قرار دادند که بعضی از آنها زمینه رشد در بازار را مهیا کردند. اگرچه از اواخر خردادماه با تشدید عرضه‌ها در بازار روزهای منفی نیز، به چشم خورد. در مجموع در تیرماه شاخص رشد ۱۸۹۹ واحد رشد کرد. در مردادماه نیز، شاخص به کانال ۷۸ هزار واحدی راه پیدا کرد. اما در شهریورماه، شاخص کل بورس تهران با افت همراه شد و بیشتر روزهای کم‌رمق را تجربه کرد و به کانال ۷۶ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. در بازار این روزها با وجود بی‌اعتمادی بسیاری از سرمایه‌گذاران به بازار، حجم معاملات بسیار پایین بود به طوریکه بازار از نبود نقدینگی رنج می‌برد. البته گفته می‌شود در شهریورماه به دلیل برخی عوامل از جمله نیاز به نقدینگی عده‌ای از سهام‌داران یا تغییر پرتفوی آنها، تسویه اعتبار مشتریان کارگزاری‌ها و… افت بازار سهام را در پی داشتیم.

اما به هرحال با گذر از روزهای رکودی در این بازار، شاهدیم که شاخص کل در فصل تابستان بیش از سه هزار واحد رشد کرده است و در حال حاضر نگاه‌ها به سمت انتشار گزارش‌های سه‌ماهه و اخبار در گروه‌های مختلف است که با ورود آنها به بازار، شرایط متفاوت شود. باید ببینیم که بازار سهام با ورود به سومین فصل سال جاری چگونه عمل می‌کند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس