تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

طی معاملات امروز آخرین روز شهریورماه، شاخص کل بورس در حالی به کار خود خاتمه داد که رشد ۱۷۸ واحدی را تجربه کرد و در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحدی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز، طی معاملات امروز آخرین روز شهریورماه، شاخص کل بورس در حالی به کار خود خاتمه داد که رشد […]طی معاملات امروز آخرین روز شهریورماه، شاخص کل بورس در حالی به کار خود خاتمه داد که رشد ۱۷۸ واحدی را تجربه کرد و در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، طی معاملات امروز آخرین روز شهریورماه، شاخص کل بورس در حالی به کار خود خاتمه داد که رشد ۱۷۸ واحدی را تجربه کرد و در ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحدی قرار گرفت. از ابتدای معاملات امروز بازار سهام بود که نماگر بازار روند صعودی را در پیش گرفت به طوریکه تمامی شاخص‌ها در این بازار سبزرنگ بودند. اگرچه در این ماه معاملات بازار بسیار کم‌حجم بود و بی‌اعتمادی بسیاری از فعالان بازار را به همراه داشت. به هرحال کارشناسان و فعالان بسیاری در این بازار، منتظر بودند با اتمام این ماه، که تسویه اعتبار کارگزاری‌ها، سال مالی کارگزاری‌ها و… پایان می‌یابد، شرایط این بازار تغییر کند. بسیاری از آنها عقیده داشتند که بدون در نظر گرفتن اخبار غیرمنتظره می‌توان بعد از شهریورماه بازاری مثبت را ترسیم کرد چراکه ممکن است نقدینگی که بزرگترین معضل بازار سرمایه است، به این بازار وارد شود.

به هرحال طی معاملات امروز بیش از ۶۲۸ میلیون سهم با ارزشی بیش از ۱۵۸ میلیارد تومان داد و ستد شد که بازهم نشان از ادامه کم‌حجمی و کم‌رمقی معاملات در این بازار دارد. در بازار امروز به ترتیب دو نماد‌ «فارس»، «جم» بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر بورس تا سطح ۴۱ و ۴۲ واحد گذاشتند. اگرچه «ومعادن»، «شیران» و «ونیکی» نیز از نمادهایی بودند که تاثیر بسیاری بر شاخص نشان دادند. در بازار امروز نمادهای «پارسان» و «فاراک» هم بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در معاملات امروز، بیشترین حجم و ارزش معاملات به خودرویی‌ها اختصاص یافت به طوریکه بیش از ۱۵۵ میلیون سهم را معامله کردند.

در بازار فرابورس نیز، آیفکس ۵٫۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۸۱۶ واحد ایستاد. همچنین در این بازار، عرضه اولیه تعداد ۲۰ میلیون از ۲۰۰ میلیون سهم شرکت گلدشت نمونه اصفهان صورت گرفت که به میزان ۲۵۰۰ ریال برای هر سهم کشف قیمت شد.منبع:اقتصادنیوز

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس