تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب درخواست تغییر دستور در مجلس و رسیدگی خارج از نوبت به طرح اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش موافقت کردند. به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی، در توضیح این طرح گفت: از حدود ۲۸ هزار نیروی حق التدریسی نیز ۱۵ هزار و ۷۰۰ […]

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب درخواست تغییر دستور در مجلس و رسیدگی خارج از نوبت به طرح اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون استخدام حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی، در توضیح این طرح گفت: از حدود ۲۸ هزار نیروی حق التدریسی نیز ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط استخدام در آموزش و پرورش تخصیص داده شده است.

وی با رد کم سواد دانستن معلمان حق‌التدریسی گفت: در گذشته این عزیزان با دریافتی ۵۰ هزار تومانی مشغول کار شدند به امید روزی که در آموزش  پرورش استخدام شوند که قالب این عزیزان مدرک فوق لیسانس و دکترا دارند و بی سواد و یا کم سواد نیستند.

نماینده مردم نوشهر با اشاره به شروط مندرج در طرح مذکور برای استخدام معلمان حق‌التدریسی گفت: شروطی چون مدرک تحصیلی فوق دیپلم، سنوات و نیاز آموزش و پرورش از شروطی است که بر اساس آنها حق‌التدریسی‌ها جذب  آموزش و پرورش خواهند شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۵ و ۹۶ دو میلیون بیشتر از سال تحصیلی۹۴ و ۹۵ است که در سال گذشته بیش از ۷ و نیم میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل کردند.

سپس مجلس این درخواست را به رای گذاشت  که از ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه ۱۴۵ رای موافقت، ۹ رای مخالف و ۵ رای ممتنع به این درخواست داده شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس