تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۵

– مدیرکل اطلاعات استان همدان گفت: رسانه ها در صورت شنیدن ضعف یک مدیر آنرا نباید بزرگنمایی کنند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از روز یکشنبه ایرنا مدیر کل اطلاعات استان همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسانه ها باید کمک حال استان در همگرایی و هم افزایی مسئولان باشند.
وی تاکید کرد: رسانه ها نباید در صورت شنیدن ضعف مسئولی به منظور افزایش تیراژ، فروش و جذب مشتری این مسائل را بزرگنمایی کنند.
مدیرکل اطلاعات استان همدان اظهار کرد: رسانه ها باید کمک حال مسئولان بوده همچنین در پشتیبانی از ارزشها و تقویت باورهای دینی مردم پیشگام شوند.
وی هشدار داد: مسئولان رسانها مراقبت کنند که در متن، مقاله و تصویرهای منتشره به ارزشهای نظام و مردم تعرض نشود و باید از اصل ولایت فقیه و جایگاه ایشان صیانت و دفاع کرد.
وی اضافه کرد: در حالیکه دشمنان نظام بر محور وحدت بودن ولایت فقیه در ایران اذعان دارند بنابراین نوشتن مقاله ای آن هم در یک رسانه داخلی بر خلاف این امر، کم لطفی است.
مدیرکل اطلاعات همدان اعتماد سازی را برای مردم و دولت بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: سیاه ‌نمایی عملکرد دولت‌های قبل و نادیده گرفتن خدمات دولت فعلی منجر به اعتمادسوزی می ‌شود.
وی تاکید کرد: وظیفه این مجموعه جلوگیری از سیاه نمایی، کمک و توجه به خدمات دولت با هدف اعتمادسازی است.
وی در ادامه با ذکر اینکه وزارت اطلاعات در سال ۶۲ تاسیس شد خاطرنشان کرد: بزرگترین افتخار فعالان در این وزارتخانه دریافت لقب سرباز گمنام امام زمان(عج) از سوی امام راحل (ره) است.
مدیرکل اطلاعات استان همدان افزود: همچنین رهبری فرزانه انقلاب این مجموعه را پایگاه عظیم مبارزه با دشمن دانستند و فعالیت های آن را مجاهدتهای خاموش تعبیر کردند.
وی افزود: تمامی رویکرد و برنامه های مجموعه اطلاعات در سالجاری بر مبنای تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری ترسیم شده است.
وی اضافه کرد: بر این اساس اداره‌ کل اطلاعات همدان نیز در نامه رسمی به استاندار، برای کمک به تحقق فرمان رهبری فرزانه انقلاب اعلام آمادگی کرد.
وی تبیین فرامین رهبری فرزانه انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی، جلب توجه مسئولان نسبت به توانمندی ‌های داخلی، توجه به موانع اجرای اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از اتخاذ تصمیماتی که مانع اجرای این فرامین می شود را از ملزومات تحقق پیام نوروزی رهبری برشمرد.
مدیرکل اطلاعات استان همدان تاکید کرد: تلاش استان برای جذب سرمایه گذار تهدیدها و آسیبهایی در پی دارد که اداره کل اطلاعات علاوه بر برررسی فرصت ها، تهدیدها را نیز رصد می کند.
وی با ذکر اینکه رویکرد دولتها همواره ایجاد اشتغال بوده است بیان کرد: هرچند در ضوابط و اجرا موانعی برای ایجاد اشتغال وجود دارد ولی سیاست اصلی دولت رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال است.
وی اضافه کرد: یکی از نیازهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، مقاوم کردن اقتصاد و نگاه به درون است بر این اساس باید از تمامی توانمندی های موجود در داخل بهره گرفت.
وی با عنوان اینکه به بسیاری از تونمندیهای استان همدان کمتر توجه شده است مثال زد: در لالجین که بعنوان شهر سفال جهان شناخته می شود هم اینک سفال چینی عرضه می شود که این اقدام همان دور شدن از توانمندیهای داخلی است.
مدیرکل اطلاعات استان همدان در ادامه حضور ایران در منطقه را بسیار سرنوشت ساز توصیف کرد و گفت: این حضور موجب به بن بست رسیدن اهداف استکبار جهانی در منطقه شده است.
او یادآوری کرد: آمریکا پیشتر ضمن اعلام اینکه بشار اسد باید کنار گیری کند ایران را جزو مساله سوریه می دانست ولی هم اینک ایران را راه حل ، مساله سوریه می داند.
وی رویکرد و خطوط قرمز وزارت اطلاعات را چهار محور قانون اساسی، اصل ولایت فقیه، شرع مقدس و شخص رهبری فرزانه انقلاب دانست.
وی تاکید کرد: چنانچه حزب و جریانهای سیاسی و رسانه ها خود را در این چهار محور قرار دهند می توانند افکار و ایده های خود را براحتی و آزادانه عرضه کنند چون این چهار اصل مبنای وزارت اطلاعات برای تعامل و تقابل است.
مدیرکل اطلاعات همدان در ارتباط با چالش های فرا روی استان همدان اظهار کرد: سرویسهای اطلاعاتی دنبال جمع آوری اطلاعات از این نقطه از کشور با رویکرد تاثیرگذاری بر تصمیمات مسئولان، ایجاد نارضایتی اجتماعی و ایجاد خرابکاری صنعتی است.
وی جاسوسی تلفنی توسط منافقان، تهدید از مسیر فضای مجازی که به شدت شامل حال استان می شود و استفاده از بستر قومیت‎‌ها و خرده ‌فرهنگ‌ها را از دیگر موارد مورد هدف عناصر ضد انقلاب برشمرد.

** دستگیری دو تن از تروریستها در همدان
مدیر کل اطلاعات همدان امنیت این استان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: اداره کل اطلاعات استان همدان طی دو مرحله در انهدام گروه های تروریستی که قصد عزیمت از غرب به سمت تهران را داشتند موفق عمل کردند.
وی اضافه کرد: در این عملیاتها، با رصدهای اطلاعاتی دو تن از تروریستها شناسایی و در محدوده استان همدان با آنها برخورد شد.
وی یکی از نقاط قوت اداره کل اطلاعات استان همدان را محدود کردن فعالیتهای فرق ضاله عنوان کرد افزود: فرقه تبشیری صهیونیستی به مدت ۲ سال در همدان فعال و اقدام به راه اندازی کلیساهای خانگی کرده بودند که توسط اداره کل اطلاعات شناسایی و با آنها برخورد شد.
مدیرکل اطلاعات همدان تاکید کرد: یکی از تهدیدهای جدی استان تغییر باورهای دینی مردم است و در این باره عناصر ضد انقلاب خارج نشین شبانه روز برنامه ریزی و توطئه کرده و تغییر باورها را از فرقه های نوظهور آغاز کرده اند.
او تاکید کرد: باید نهادهای مذهبی و فرهنگی بویژه حوزه علمیه برای تقابل با اهداف پلید دشمن ورود کرده و باورهای دینی مردم را تقویت کند.
وی تاکید کرد: هرچه باورها خدشه دار شوند نفوذ دشمن راحت تر می شود چون یکی از راههای اصلی نفوذ کاهش اعتقادات دینی مردم است.
وی گفت: علت تاکید به حضور با ظاهری مناسب و باحجاب در فضای عمومی، برگزاری کنسرت با توجه به ملاحظات دینی و ضرورت توجه کارمندان به حفظ حجاب فراهم نکردن راه نفوذ برای دشمنان است.
وی درباره نقش اداره اطلاعات در انتصاب مدیران استانی نیز اظهار کرد: تنها در زمینه انتصاب در مشاغل حساس و تأیید صلاحیت امنیتی افراد در این مشاغل، از اداره اطلاعات استعلام می شود.
مدیرکل اطلاعات همدان تاکید کرد: اداره کل اطلاعات در زمینه توانمندی یا ناتوان بودن فرد معرفی شده برای تصدی پست مورد نظر قضاوت نمی کند.
او گفت: صلاحیت امنیتی افراد در کمیسیون تعیین صلاحیت بررسی شده و در این کمیسیون فردی بعنوان مشاور حقوقی به دفاع از فرد معرفی شده می پردازد.
وی اضافه کرد: اداره کل اطلاعات در زمینه صلاحیت اخلاقی افراد نیز نظر نمی دهد و تاکنون چنین موضوعی از این مجموعه خواسته نشده است.
مدیر کل اطلاعات استان همدان رویکردهای این نهاد را حرکت بر مدار شرع مقدس، اصل ولایت فقیه، فرامین رهبری، قانون اساسی، حمایت و کمک به دولت برای خدمتگزاری و پیشرفت کشور و اعتلای نظام، جذب حداکثری و دفع حداقلی ذکر کرد.
اوگفت: سال گذشته نشستهایی با احزاب و جریانهای مختلف سیاسی بصورت مجزا و تجمیعی برگزار شد چرا که هدف اداره اطلاعات جذب حداکثری است.
وی افزود: اداره اطلاعات نه تنها هیچگاه مانع برگزاری نشستی در دانشگاهها نشده است بلکه کمک به برگزاری توام با آرامش این نشستها کرده است.
وی با ذکر ضرورت تقدم بخشیدن پیشگیری بر درمان بیان کرد: اقدامهای امنیتی و اطلاعاتی لازم برای اجرایی شدن پیام نوروزی انجام شده است که امید می رود در پایان سال شاهد توفیق در این زمینه باشیم.
مدیر کل اطلاعات همدان جلب نظر و رضایتمندی مردم را از اولویتهای اداره اطلاعات دانست و از انعکاس نارضایتی ها به دستگاههای مربوطه با هدف رفع مشکلات و موانع ایجاد نارضایتی خبر داد.
وی تاکید کرد: هر چند اداره کل اطلاعات نارضایتی های اجتماعی را رصد می کند ولی مدافع اصلی آنان نیز بوده و به دستگاهها درباره پرداختن به حقوق و به خصوص جامعه کارگری توصیه های لازم را ارائه کرده است.
مدیر کل اطلاعات استان همدان در ادامه گفت: کودتاها، حمله‌های نظامی، انفجار و تخریب و تغییر حاکمیت و مسائلی که در سوریه و عراق بوجود آمده قرار بود در ایران نیز رخ دهد ولی به لطف خدا نتوانستند کاری انجام دهند.
او افزود: با وجود اینکه بوی باروت از اطراف کشورمان به مشام می ‌رسد ولی در داخل کشور ایران امنیت برقرار است.
وی از مردم خواست برای انتقال مطالب از سه کانال ارتباطی تماس با سامانه ۱۱۳، ارسال پیام از طریق صندوق پستی ۱۱۳ و مراجعه حضوری به محل ستاد خبری در خیابان شهیدان دیباج استفاده کنند.
وی اضافه کرد: به فرموده امام راحل (ره) مبنی بر لزوم ایجاد اطلاعات ۳۶ میلیونی هم اینک ما نیازمند اطلاعات ۸۰ میلیونی مردم هستیم.
مدیر کل اطلاعات استان همدان گفت: فعالیت فرقه حلقه کیهان نیز به صورت ۱۰۰ درصد رصد می شود و اداره کل اطلاعات اشرافیت اطلاعاتی کامل بر روی آن دارد.
وی در ارتباط با فرهنگ ارتباط مردم با بیگانگان اظهار کرد: با توجه به ظرفیتهای توریستی استان و افزایش حضور گردشگران خارجی همچنین وضعیت امنیتی، مردم باید با نحوه ارتباط با توریستها آشنا بوده و از اسکان آنها در منازل غیر رسمی پرهیز کنند.
وی، پرهیز از توجه به شایعات و انتقال و انعکاس شایعات را خواستار شد و گفت: مردم مطالب غیر مستند را نپذیرند همچنین برای راستی آزمایی آن را مطرح نکنند.
وی افزایش شرکتهای هرمی را یک پدیده زشت دانست و گفت: این شرکت‌ ها هر چند دارای مجوز هستند ولی از مردم می خواهیم با آنها همکاری نکنند.
۷۵۲۶/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس