تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  همزمان با آغاز رزمایش موشک های قاره پیمای روسیه، عملیات تمرین جنگی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز (دوشنبه) با حضور نظامیان چندین کشور عضو در دریای سیاه که روسیه نیز در کناره آن قرار دارد، آغاز شد.  به گزارش انتخاب، در رزمایش «بریز ۱۶»، ۲۵ ناو جنگی، کشتی […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 همزمان با آغاز رزمایش موشک های قاره پیمای روسیه، عملیات تمرین جنگی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز (دوشنبه) با حضور نظامیان چندین کشور عضو در دریای سیاه که روسیه نیز در کناره آن قرار دارد، آغاز شد.
 
به گزارش انتخاب، در رزمایش «بریز ۱۶»، ۲۵ ناو جنگی، کشتی پشتیبانی و واحدهای نیروی دریایی حضوردارند که ناو گروه دائمی ناتو در دریای سیاه نیز در این تمرین جنگی شرکت دارد.
 
به گزارش شبکه دوم تلویزیون روسیه، در این رزمایش یک هفته ای نظامیان کشورهای مختلف عضو ناتو از جمله رومانی، بلغارستان، ترکیه و اسپانیا حضور دارند.
 
امروز نیز پس از اعلام تصمیم ناتو مبنی بر اعزام گردان های جدید نزدیک خاک روسیه، این کشور بزرگ ترین رزمایش موشک های قاره پیمای خود را با برد بیش از هشت هزار کیلومتر آغاز کرد.
 
در رزمایش روسیه ۴۰۰ سامانه جنگ افزار فوق سنگین و پیشرفته از جمله مجموعه های موشکی توپول، توپول ام یک و یاریس با برد بیش از هشت هزار کیلومتر در شرایط شبه جنگی قرار می گیرد.
 
روسیه در مرزهای اروپایی خود با حضور دائمی یا موقت نظامیان ناتو و آمریکا بویژه در لهستان، رومانی، چک (شرق اروپا)، لیتوانی، لتونی، استونی سه کشور دریای بالتیک و همچنین گرجستان و مولداوی مواجه است که با وجود هشدارهای مکرر مسکو، این روند همچنان در حال شتاب گرفتن می باشد.
 

[ad_2]

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس