تاریخ انتشار: ۳۱ فرو ۱۳۹۵

بحث انتخابات فدراسیون فوتبال با رد صلاحیت ۱۴ داوطلب از مجموع ۳۴ کاندیدای ثبت‌نا‌می برای احراز پست‌های مدیریتی مختلف فدراسیون فو‌تبا‌ل داغتر شد.

 به گزارش “گذارنیوز” انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ۱۹ اردیبهشت برگزار می شود، این درحالی است که از مجموع ۳۴ داوطلب  ثبت‌نا‌می برای احراز پست‌های مدیریتی مختلف فدراسیون؛ ۱۴ نفر رد صلاحیت شدند.
**نتایج بررسی‌های کمیته‌ ۳ نفره تایید صلاحیت فدراسیون فو‌تبا‌ل به این شرح است:
 پست ریاست فدراسیون فو‌تبا‌ل
 مصطفی آجرلو، مهدی تاج و عزیزالله محمدی  – واجد شرایط
شهاب‌الدین عزیزی خادم – رد صلاحیت (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
 همچنین علی اکبر ابرقویی نژاد و منصور قنبرزاده که برای احراز پست ریاست فدراسیون فو‌تبا‌ل ثبت‌نا‌م کرده بودند به دلیل ارائه استعفای کتبی از ر‌قا‌بت در پست ریاست کنار گذاشته شده‌اند.
  پست نواب رییس
** نایب رییس اول:
علی کفاشیان، علی فتح‌الله‌زاده خوئی- واجد شرایط
** نایب رییس دوم:
منصور قنبرزاده،  محمود اسلامیان – واجد شرایط
**نایب رییس سوم:
الهه عرب عامری – واجد شرایط
  **پست نماینده هیئت‌های فو‌تبا‌ل
غلامرضا بهروان- رد صلاحیت – (شرایط سنی ندارد)
عبدالکاظم طالقانی – واجد شرایط
 **پست نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها
 محمود شیعی – واجد شرایط
 **سایر پست‌ها
حیدر بهاروند؛ ناصر گودرزی ، سعید عباسی ، عباس صوفی ، مراد حاج‌جعفری ، حبیب‌الله شیرازی، شهرام دبیری، فریدون اصفهانیان، غلام‌رضا شاه‌کرمی؛ هدایت‌الله ممبینی، واجد شرایط هستند.
اسامی افرادی که در سایر پست ها رد صلاحیت شدند + دلایل
 علی فتح‌الله‌زاده خوئی  ( آرای کافی نداشته است.)
شهامت عباسی (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
خداد افشاریان (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
حسن کامرانی فر (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
میرشاد ماجدی (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
علیرضا یزدانی (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
احمدرضا براتی (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
علی خسروی ( آرای کافی نداشته است)
علیرضا دهقان (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
شهاب جهانیان ( سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
رسول فروغی (سابقه مدیریتی‌اش کفایت نمی‌کرده است)
علیرضا سهرابی ( آرای کافی نداشته است)
**خسروی: نتوانستم حتی ۵ امضا جمع کنم
علی خسروی ، رییس کانون داوران درباره تایید نشدن صلاحیتش گفت: زمانی که نتوانستم ۵ امضا جمع کنم دیگر حرفی ندارم و تکلیفی در داوری برایم نمی ماند.
وی در ادامه افزود: ۷ نفر از دوستان به من قول داده بودند که امضا می کنند ولی متاسفانه چهار نفر فقط امضاء کردن که از آنها متشکرم و از دوستانی هم که کم لطفی کردند در حق من هم تشکر می کنم، در باره داورانی که تایید صلاحیت شده اند نظری ندارم و حتما شرایط لازم را داشتند و آرزوی موفققیت برای آنها دارم و در مورد یکی از آنها هیچ حرفی ندارم وحتی ایشان را نمی بینم.

رییس کانون داوران در پایان گفت: دلیلی برای شکایت بخاطر رد صلاحیتم ندارم، چرا فقط یک امضا کم آوردم در غیر این صورت از نظر سابقه مدیرت ورزشی شرایط لازم را داشتم و به قانون احترام می گذارم.
** فروغی بعد از رد صلاحیت شدن: هنوز ابلاغی به من نشده است و نمی دانم به کجا باید شکایت کنم
داور سابق بین المللی درباره رد صلاحیتش از انتخابات فدارسیون فوتبال گفت: نمی دانم به کجا باید شکایت کنم، هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است و منتظرم بطور رسمی رد صلاحیتم ابلاغ شود و بدانم تا چه زمانی حق شکایت دارم.
وی در ادامه افزود: همین افرادی که مدارک را بررسی کردند مجدد می خواهند رد صلاحیت شدگان را بررسی کنند، اینکه آیا کسانی که تایید صلاحیت شده اند هم ۷ سال سابقه مدیرت ورزشی دارند یا خیر را نمی دانم و امیدوارم در این زمینه همه را به یک چشم نگاه کرده باشند.
**دهقان: نمایندگی مجلس سابقه مدیریتی محسوب نمی‌شود؟
علیرضا دهقان درباره رد صلاحیت خود برای انتخابات آتی فدراسیون فوتبال به دلیل نداشتن حد نصاب سابقه مدیریتی گفت: در ابتدا باید به سوابق کاری و مدیریتی خود اشاره کنم تا بدانید دوستان با چه استدلال جالب و خنده داری من را رد صلاحیت کردند.
من سابقه نمایندگی مجلس، مدیریت در سازمان صدا و سیما، ریاست فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی، عضویت در کمیته ورزش فراکسیون فرهنگی مجلس و ریاست هیئت مدیره کفش ملی ایران را در کارنامه دارم ضمن اینکه در طراحی وزارت ورزش و امور جوانان نیز نقش داشتم حال با این کارنامه مدیریتی دوستان به دلیل نداشتن سابقه مدیریتی صلاحیت من را برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال تایید نمی‌کنند.
وی افزود: متاسفانه وقتی سابقه نمایندگی من در یکی از قوای سه گانه کشور و مدیریت در رسانه ملی نادیده گرفته می شود، تنها باید برای استدلال دوستان افسوس خورد و از این موضوع تعجب کرد.
دهقان درباره اینکه علی فرشاد سپهر، رئیس بخش حقوقی فدراسیون فوتبال بر خلاف اظهارات چند عضو هیئت رئیسه فدراسیون در روزهای اخیر مبنی بر اینکه وی جزء کمیسیون سه نفره احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرده که هیچ سمتی در این کمیسیون ندارد، گفت: به نظر من مافیای عجیبی در فدراسیون فوتبال وجود دارد و مسئولان دوست ندارند فردی به جز خودشان به فدراسیون وارد شود. کم لطفی دوستان برای خود من هم جای سوال دارد و تعجب می‌کنم که چگونه دوستان اجازه نمی‌دهند افراد واجد تجربه و کارنامه دار به این فدراسیون ورود کنند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم بحث ورزشی را هم در نظر بگیریم من فوق لیسانس مدیریت ورزشی دارم و حتی فوتبال هم بازی کرده‌ام، از لحاظ داشتن ارتباطات کلان کشوری نیز هیچ مشکلی ندارم. با این کارنامه و سابقه برای رسانه‌ها سوال نمی‌شود که چگونه علیرضا دهقان نامی به دلیل کمبود سابقه مدیریتی احراز صلاحیت نمی‌شود؟
وی با اشاره مجدد به سابقه نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای رسیدن به نمایندگی مجلس کاندیداها باید واجد شرایطی چون داشتن مدرک فوق لیسانس، مدیریت۵ ساله و یا سابقه یک دوره عضویت در مجلس شورای اسلامی باشند، بنابراین من این ویژگی ها را داشته‌ام که به عضویت مجلس درآمده‌ام.
دهقان در پایان درباره احتمال اعتراض به کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: به طور حتم اگر اعتراض به این کمیته برای رسیدن من به جواب هایم کارساز باشد حتما به کمیته استیناف اعتراض می‌کنم.
**فرشاد سپهر: نامزدها ۴۸ ساعت وقت دارند اعتراض کنند
رییس بخش حقوقی فدراسیون فوتبال، درباره تایید و یا رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست فدراسیون اظهار کرد: من در این جلسه حضور نداشتم و نمی‌دانم چرا این افراد رد صلاحیت شده‌اند، اما خیلی‌ها فرم‌ها را ناقص پر کردند.
وی  در مورد اینکه نامزدهای رد صلاحیت شده حق اعتراض دارند یا خیر، گفت: اگر پیگیر روال قانونی کار هستید، باید بگویم این نامزدها ۴۸ ساعت فرصت دارند تا به رای خود اعتراض کنند.
**عرب عامری: اطلاعی از کارگروه فدراسیون ندارم
الهه عرب عامری، عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال درباره افراد تایید و یا رد صلاحیت شده انتخابات ریاست فدراسیون گفت: انتخابات زیر نظر اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، برگزار می شود و من اطلاع دقیقی از نحوه برگزاری آن و چگونگی احراز صلاحیت کاندیداها ندارم.
وی درباره اینکه چه کسانی عضو کار گروه فدراسیون هستند، بیان کرد: درباره این موضوع اطلاعات چندانی ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم، اما امیدوارم انتخابات به خوبی برگزار شود تا هرکسی که شایستگی ریاست دارد به آن برسد و رییس فدراسیون بعدی شود.
**اسدی: اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده رسمی نیست
علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره رد صلاحیت برخی کاندیداها برای شرکت در انتخابات آتی فدراسیون فوتبال گفت: طبق قوانین صلاحیت ثبت نام کنندگان برای انتخابات فدراسیون فوتبال، باید از سوی کمیسیون سه نفره تایید صلاحیت، بررسی و تایید می‌شد.
ما در بررسی های خود ویژگی‌هایی چون سابقه فوتبالی کاندیداها و مدیریت ۵ ساله آنها در عرصه ورزش کشور را مد نظر قرار دادیم و پس از بررسی های فراوان اسامی تمام افرادی را که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده بودند به نهادهای نظارتی دادیم تا با تایید این نهادها اسامی کاندیداهای نهایی شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال مشخص شود.
اسدی درباره احتمال تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال بیان کرد: به دلیل اینکه تیم ملی در آستانه رقابت های مقدماتی جام جهانی قرار دارد، انتخابات فدراسیون فوتبال به هیچ وجه به تاخیر نمی‌افتد و به طور حتم این انتخابات ۱۸ اردیبهشت برگزار می‌شود. پس از نهایی شدن کاندیداها و تایید صلاحیت آنها زمان ۲۱ روزه ای برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها وجود دارد و آنها می‌توانند در این زمان فعالیت های انتخاباتی خود را انجام دهند. مسئولان فدراسیون نیز مقدمات برگزاری انتخابات را در این زمان فراهم می‌کنند.
دبیر کل فدراسیون فوتبال ادامه داد: من هیچ نامی را به صورت رسمی تایید نمی‌کنم و اسامی افرادی که در رسانه‌ها تایید صلاحیت شده‌اند گمانه زنی است.
وی درباره اظهارنظر علی کفاشیان مبنی بر معرفی کاندیداهای نهایی شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال در شنبه هفته آینده بیان کرد: بهتر است از خود کفاشیان چنین موضوعی را بپرسید، تاکنون نشنیده‌ام که رئیس فدراسیون فوتبال بگوید نفرات نهایی برای شرکت در انتخابات فدراسیون شنبه هفته آینده معرفی می‌شوند.
اسدی افزود: با توجه به اینکه در آستانه رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار داریم مسئولان ورزش کشور نگران انتخابات فدراسیون فوتبال هستند و علاقه ای به اداره فدراسیون از سوی سرپرست ندارند. به همین دلیل تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات در زمان مقرر انجام خواهیم داد چرا که تعویق در زمان انتخابات یا اداره شدن فدراسیون از سوی سرپرست موقت به صلاح فوتبال ملی کشورمان نیست.
دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره قرائت گزارش فساد در فوتبال در کمیسیون اصل نود بیان کرد: ما مدارک و مستندات خود را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کردیم و منتظر تصمیم مسئولان این کمیسیون برای به نتیجه رسیدن گزارش فساد در فوتبال هستیم.
وی درباره شکایت شهاب الدین عزیزی خادم به کمیته استیناف درباره رد صلاحیت خود گفت:‌ تاکنون نامه شکایت عزیزی خادم به کمیته استیناف ندیده‌ام و اینکه گفته می‌شود وی برای اعتراض نسبت به رد صلاحیت خود به کمیته استیناف نامه داده را باید از عزیزی خادم بپرسید.
دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره مسائل مطرح شده در جلسه امروز کافه فوتبال بیان کرد: در این جلسه در خصوص انرژی اتمی صحبتی مطرح نشد (باخنده) بلکه اعضا در مورد مسائل روز فوتبال به بحث و گفتگو پرداختند.
طالقانی بعد از تایید صلاحیت:

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس