تاریخ انتشار: ۲۳ بهم ۱۳۹۴
اطاعت:

تنها یک روز پس از آنکه انتشار مدارک مربوط به یک شرکت حقوقی پانامایی «سیگموندور گونلاگسون» نخست‌وزیر ایسلند را در مظان اتهام فرار مالیاتی قرار داد، وی تحت فشار احزاب معارض و تظاهرات‌های مردمی وادار به استعفا شد.

به گزارش “گذارنیوز” تنها یک روز پس از آنکه انتشار مدارک مربوط به یک شرکت حقوقی پانامایی «سیگموندور گونلاگسون» نخست‌وزیر ایسلند را در مظان اتهام فرار مالیاتی قرار داد، وی تحت فشار احزاب معارض و تظاهرات‌های مردمی وادار به استعفا شد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، گونلاگسون که پیشتر کناره‌گیری از ریاست کابینه را رد کرده بود، امروز بالاخره استفعای خود را تقدیم کرد تا شاید از بار فشار شدید افکار عمومی خارج شود.

روز دوشنبه شماری از رسانه‌ها اسنادی را منتشر کردند که شمار زیادی از سیاستمداران و چهره‌های شناخته‌شده جهان را در معرض اتهام پولشویی و فرار مالیاتی قرار داده است. بر اساس این اسناد، بسیاری از چهره‌های برجسته جهان با کمک شرکت پانامایی «موساک فونسکا» با تأسیس شرکت در کشورهای خارجی و مناطق معاف از مالیات، دارایی‌های خود را از عموم مخفی کرده‌اند.

این اسناد که به اسناد پاناما معروف شده، نشان می‌دهند که گونلاگسون و همسرش در خارج از ایسلند و بدون اطلاع مردم این کشور سرمایه‌ انباشت کرده‌اند. ق

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس