تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴

شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان بیانیه‌ای در باره انتخابات مجلس دهم صادر کرده است.

به گزارش “”گذارنیوز”، در بیانیه شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان آمده است:

در این برهه تاریخی اصلاح‌طلبان برای برداشتن گام دوم متحد شدند تا بار دیگر در راستای ماهیت مردمی جمهوری اسلامی و اجرای سفارش مقام معظم رهبری برای حضور همه نظر‌ها و سلیقه‌ها (حتی مخالفان نظام) در انتخابات، مردم را به طور گسترده به مشارکت در این اقدام بزرگ ملی دعوت کنند.

توفیق دولت تدبیر و امید، که با گام اول اصلاح‌طلبان فرصت تصدی کار یافت، در به سرانجام رساندن برجام بهترین خبر شادی بخش سالیان اخیر بود و امید به رونق اقتصادی را در مردم زنده کرد؛ ولی عدم احراز یا ردصلاحیت گسترده کاندیداهای مجلس دهم اسباب تاثر و تاسف جامعه و علاقمندان نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌آورد.

ما نگران هستیم روند ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای اصلاح طلب و دیگر حامیان دولت، که حرکت در جهت حاکمیت تک‌صدایی، ضد مردمسالاری دینی و رودررو با توصیه مقام معظم رهبری است، موجب کاهش مشارکت مردم شود و مجلس دهم که باید نماد و ارگان جمهوریت دربرگیرندهٔ افکار و سلیقه‌های گوناگون و تبلور آرای یک ملت باشد، نتواند به وظیفه خطیر خود درست عمل کند.

در شرایط کنونی از ردصلاحیت شدگان می‌خواهیم در فرصت باقیمانده از طریق مراجع قانونی اعتراض کنند؛ از شورای محترم نگهبان انتظار می‌رود با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری با معیار قراردادن قانونی اجرای انتخابات و قانون اساسی در وضعیت تایید صلاحیت‌ها تجدیدنظر کنند؛ و از رییس جمهور محترم (که مسئول اجرای قانون اساسی است) و دیگر شخصیت‌های تاثیرگذار نظام می‌خواهیم با تعامل با مقام‌های تصمیم گیرنده، در راستای اصلاح مشکل کنونی و رفع آثار سوء و جبران ناپذیر آن اقدام کنند.

امیدواریم مسوولان محترم با تجدید نظر در روند کنونی برای تقویت پایه‌های نظام، زمینهٔ مشارکت حداکثری و جلب آرای عمومی را فراهم کنند.

شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان

نظرات شما
 1. لعنت خدا برکسی که بخواد به جای مردم تصمیم بگیره که کی رو باید انتخاب کنه.
  مگه رهبری نگفت حق الناس رو ضایع نکنین؟؟
  مگه نگفت همه رای بدن؟؟
  خب من اصلاح طلب تو شهرستان خودم به کی رای بدم؟؟
  هرچهار کاندیدای لصلاحاتمون رو رد کردن..
  من که ازشون نمیگذرم..
  نفرتم روز به روز داره بیشتر میشه فقط..

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس