تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴
دلم برای گل زدن تنگ شده بود;

بختیار رحمانی که گلزنی هایش در فولاد هنوز هم در یاد هواداران است در بازی با سایپا اولین گلش را با پیراهن تراکتورسازی به ثمر رساند.

به گزارش”گذارخبر”   شماره ۱۱ سرخ پوشان تبریزی بعد از بازی با سایپا در گفت و گویی متفاوت صحبت های جالبی انجام داد.

*درمورد بازی با سایپا و پیروزی مقابل این تیم صحبت کن.

خدا را شکر بهترین بازی این فصلمان را تا به اینجای کار انجام دادیم و این دومین برد خانگی ما بعد از پیروزی پرگل مقابل گسترش فولاد بود. در بازی با سایپا در هر دو نیمه خوب بودیم. البته تیم سایپا هم در برخی از دقایق ما را اذیت کرد اما بچه ها از جان و دل مایه گذاشتند و در کل خیلی خوب بازی کردیم.

*موفق شدی اولین گلت را با پیراهن تراکتورسازی به ثمر برسانی. در مورد صحنه گل صحبت می‌کنی؟

با کمک بچه ها توانستم کار را تمام کنم. دو، سه دفعه قبل از گلم نیز خیلی خوب به خط حمله اضافه شدم و دو، سه ضربه کاشته زدم اما بالاخره توانستم در نیمه دوم بازی کار را تمام کنم و آن گل را به ثمر برسانم. بالاخره بعد از آن مصدومیت و اتفاقاتی که افتاده بود و از میادین به دور بودم، توانستم گل بزنم سعی می‌ کنم روز به روز بهتر از اینی که هستم بشوم. واقعا دلم برای گل زدن تنگ شده بود.

*قصد تو از زدن این گل دادن جواب به منتقدان و حاشیه سازان بود یا اینکه اصلا به اینجور مسائل فکر هم نمی‌کردی؟

اصلا برایم چنن چیزهایی مهم نبوده و نیست. خدا شاهد است فقط به برد تیمم فکر می‌ کردم. بعضی ها می‌ گفتند بختیار منتظر این بازی هست یا انتقامش را از حاشیه سازان بگیرد ولی من اصلا به این مسائل فکر نمی‌ کنم. در صفحات خودم در فضای مجازی هزارنفر برایم نظر می‌ گذارند و از آن همه آدم ممکن است فقط دو، سه نفر حرف ناشایستی بزنند. حتی اگر آن دو، سه نفر ۲۰۰، ۳۰۰ نفر هم بشوند عادی است و اصلا برایم اهمیتی ندارد. برایم مهم این است که بتوانم با تیمم موفق شوم.

*شجاع خلیل‌زاده گفته قبل از بازی گلزنی تو را پیش‌بینی کرده، این موضوع صحت دارد؟

شجاع در اکثر مواقع کنار من و سروش است و همیشه به ما روحیه می‌ دهد. درست است، قبل از بازی به من و سروش گفته بود یکی از شما دو نفر امروز گل می‌ زند، جا دارد اینجا از بازی خوب شجاع تشکر کنم. او همیشه به بچه ها انگیزه می‌ دهد، امیدوارم همیشه سرحال و آماده بماند و خوب بازی کند و کمک حال تیم باشد. درست همانند الان. درضمن این را بگویم که سروش هم می‌ توانست در این بازی گل بزند، درست است که این کار را نکرد اما پاس گل فوق العاده ای دارد و بازی خوبی به نمایش گذاشت.

*در مورد درگیری‌ات با روزبه شاه‌علیدوست بر سر تصاحب توپ که باعث خلق صحنه و سپس عکس های جالبی شد چه نظری داری؟

کلا روزبه را دوست دارم. او دارد در پست دفاع راست با وجود اینکه پست تخصصی اش نیست خوب کار می‌ کند و به نظرم در بازی رو در روی ما بهترین بازیکن حریف بود. در آن صحنه چیز خاصی اتفاق نیفتاد ولی عکس آن صحنه واقعا جالب از آب درآمد.

*تو با وجود اینکه اصالتی کرمانشاهی داری، بیشتر فوتبالت را در جنوب کشور گذرانده ای و حالا نیز در شمال غرب و تراکتورسازی حضور داری دقیقا فوتبالت را متعلق به کدام ناحیه از کشور می‌ دانی؟

صددرصد من تمام فوتبالم را مدیون فولاد هستم ولی امسال بازیکن تراکتورسازی هستم و تمام وجودم را برای این تیم می‌ گذارم. بحث فولاد در زندگی من یک بحث کاملا جداست. من اگر به رئال مادرید هم بروم شناسنامه من فولاد است، این تیم در قلب من جا دارد البته همانطور که اشاره کردم، در حال حاضر پیراهن تراکتور را برتن می‌ کنم و از جان برای تیمم مایه می‌ گذارم و برای شادی هواداران تراکتور هر کاری که از دستم بربیاید انجام می‌ دهم.

*ویژگی کار با تونی چیست و فکر می‌ کنی تفاوت این مربی با مربی های قبلی ات در چه چیزی است؟
تفاوت خاصی به ذهنم نمی‌رسد. با تمام مربیانی که کار کردم سبک خاص خودشان را دارند. جا دارد اینجا از آقای جلالی که در بازی با سایپا مقابلش بازی کردم، تشکر کنم. به جرات می‌ گویم او کسی بود که در اوج جوانی به من میدان داد و ۵۰، ۶۰ درصد از فوتبالم را مدیونش هستم زیرا بسیار کمکم کرد. او بود که به من یاد داد چگونه پاس بدهم، در زمین چه کارهایی را بکنم و چه کارهایی را انجام ندهم. آقای جلالی کلا دلسوز است و بالاسر هر تیمی که هست به آن تیم کمک می‌ کند. از همین جا دست او را می‌ بوسم. او آدم زحمت‌کشی است ۴ سال با آقای جلالی کار کردم، او به خوبی خوب جوان ها را درک می‌ کند. در حال حاضر هم به ۳، ۴ بازیکن بسیار جوان میدان می‌ دهد. هر کسی جرات انجام این کار را ندارد، ان‎شاءالله سایه‌اش همیشه بالای سر جوان ها باشد. من تمام مربی هایی که با آنها کار کرده ام را دوست دارم و کار با تونی هم دقیقا چنین حالتی دارد.

*چرا در فوتبال ایران بازیکن تا گل نزند، کارش به چشم نمی‌آید؟ ایراد کار را در کجا می‌ بینی؟

به نظر من اصلا هم این مساله مهم نیست. ممکن است یک نفر افتضاح بازی کند اما گل بزند. در ایران تا یک نفر گل می‌ زند، به‌به و چه‌چه‌ها شروع می‌ شود ولی در فوتبال دنیا به اینگونه نیست. اصلا من کریس رونالدو را برای شما مثال نمی‌ زنم. اگر مودریچ که بازیکن گلزنی نیست ولی فوق العاده بازی می‌ کند از ترکیب رئال‌مادرید بیرون بگذارید، خلاقیت سایر بازیکنان هم کم می‌ شود اما در ایران به این شکل است که یک بازیکن هرچقدر هم خوب باشد، به چشم نمی‌ آید. البته این چیزی نیست که خیلی هم ملاک باشد.

*پست مورد علاقه‌ات چیست؟

من دوست دارم در زمین آزاد باشم. درست زمان آقای فرکی در فولاد همین حالت را داشتم از آنجایی که میزان دوندگی ام بالاست و دوست دارم مدام کمک کنم. دوست دارم بازیکن آزاد باشم. از پستم در تراکتورسازی نیز راضی هستم.

*با توجه به اینکه تو و سروش رفیعی هیچ کدامتان وینگر نیستید، آیا بهتر نیست هر کدامتان در یک تیم جدا بازی کنید؟

نه اصلا قبول ندارم. بازی کردن من و سروش کنار همدیگر باعث می‌ شود بیشتر بازیمان به چشم بیاید. ما چشم بسته یکدیگر را در زمین پیدا و خیلی راحت پاسکاری می‌کنیم. من و سامان و سروش فوق العاده با هم راحت هستیم البته سامان به دلیل مصدومیت چند بازی حضور نداشت. امیدوارم به زودی برسد. من و سروش از دوستان خوب یکدیگر هستیم. امیدوارم همیشه در کنار هم بازی کنیم. این خیلی بهتر از این است که جدا باشیم.

*در مورد مشکلات تراکتور هم حرفی داری؟

 انتظار داریم هرچه سریع تر آقای عباسی به قول هایی که داده عمل کند واقعا در این شرایط باید به تیم برسند و به بچها بیشتر کمک کنند در هر زمینه ای، انشالله هرچه زوتر این حرف ها تمام شود و همه این هر برمیگردد به عملکرد آقای عباسی هرچند ایشان هم تا جایی که به ما میگوید همه جوره پیگیر است.

*دلیل علاقه ات به شماره ۱۱ چیست؟

من عاشق شماره ۱۱ هستم و برادرانم که در لیگ استان و لیگ ۲ و ۳ بودند ۱۱ می‌ پوشیدند، من هم به خاطر آنها علاقه شدیدی به شماره ۱۱ دارم.

*نظرت راجع به بازی با ذوب‌آهن در هفته های دهم از رقابت های لیگ‌برتر چیست؟

تیم آقای گل‌محمدی خوب کار کرده و ما بازی سختی داریم. امیدوارم با حمایت هوادارانمان بتوانیم پیروز شویم. راه زیادی تا پایان لیگ داریم و باید نتایج خوبی بگیریم.

*فولاد یکبار دیگر هم شکست خورد، به عنوان کسی که سال ها در آن تیم توپ می‌ زدی و کاپیتان بودی نظری داری؟

واقعا ناراحت شده ام. بیشتر از همه برای اسکوچیچ ناراحت شدم و قلبم به درد آمد. دست او خالی است و نیاز به حمایت دارد. بالاخره در میان آدم ها خیلی خوبه می‌ شود یکی هم بد و شاید آن آدم بد دیگر جرات راه رفتن در خیابان را هم نداشته باشد. برخی از افراد با وضعیتی که درست کرده اند، اشک خیلی از هواداران را درآورده اند، فولاد همیشه در قلب من جا دارد و عاشق فولاد و هوادارانش هستم. امیدوارم که این تیم هر چه زودتر از شرایط بحرانی و منجلابی که در آن فرورفته بیرون بیاید زیرا ناراحتی اعضای این تیم و هواداران را به خوبی درک می‌کنم.

*درمورد تیم ملی و بحث بازگشتت هم نظرت را بگو

انشالله بتوانم به تیم ملی برگردم،دلم خیلی برای تیم ملی تنگ شده از همه می خواهم ما را درک کنند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس