تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار ایلنا در گچساران گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ مشارکت در ثبت اطلاعات آماری در سامانه سرشماری نفوس و مسکن کشور تاکنون رتبه ۱۸ کشوری را با ۴ و شصت دهم درصد مشارکت مردمی کسب نموده است. […]

[ad_1]

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار ایلنا در گچساران گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ مشارکت در ثبت اطلاعات آماری در سامانه سرشماری نفوس و مسکن کشور تاکنون رتبه ۱۸ کشوری را با ۴ و شصت دهم درصد مشارکت مردمی کسب نموده است.


علی شهابی نسب گفت: با آغاز اولین مرحله ثبت اطلاعات خانواری و مسکن در سراسر کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸ هزار و ۴۶۴ خانوار با جمعیت آماری  ۳۲ هزار و ۹۶۳ نفر اقدام به درج اطلاعات خانوار و مسکن در سامانه سرشماری نفوس و مسکن کرده‌اند.


وی گفت: رتبه نخست مشارکت مردمی در استان کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان چرام با ۵ و نود و سه دهم درصد تعلق گرفته و پس از آن به ترتیب:بهمئی با ۵ و هشتادوسه دهم درصد-لنده ۵ و شصت وپنج دهم درصد-دنا ۴ ونود و دو دهم درصد-بویراحمدبا ۴ و هفتادوهشت دهم درصد-گچساران ۴ و سی و هفت دهم درصد-باشت ۴ و بیست و پنج دهم درصد و کهگیلویه با ۳ و پنجاه و چهار دهم درصد مشارکت به ترتیب مقام نخست تا هشتم در استان کهگیلویه و بویراحمد را کسب نموده اند.


قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری و نفوس و مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: درصد مشارکتی مردمی استان گهگیلویه و بویراحمد تا ساعت عصر دوشنبه رقم ۴ و شصت دهم درصد در کل کشور است که امیدواریم با تعامل ادارات، روابط عمومی‌ها و تمام مسئولان استانی و شهرستانی و دهیاران در فرهنگسازی مشارکت ثبت اینترنتی اطلاعات آماری این رتبه و جایگاه استان در کشور را ارتقاء دهیم.


شهابی‌نسب برآورد جمعیتی و خانواری ثبت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد را اینگونه اعلام کرد:


شهرستان باشت با ۲۲۲ خانوار و جمعیت ۸۵۹ نفر- بهمئی ۶۱۳ خانوار و ۲۴۴۲ نفر- بویراحمد ۳۵۸۹ خانوار و ۱۳ هزار و ۸۴۷ نفر- گچساران ۱۵۴۵ خانوار و ۵ هزار و ۷۱۸ نفر- چرام ۴۴۶ خانوار و هزار و ۷۷۰ نفر- دنا ۵۷۴ خانوار و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر- کهگیلویه ۱۱۶۲ خانوار و ۴ هزار و ۸۵۷ نفر- لنده ۳۱۳ خانوار و هزار و ۲۶۷ نفر و در کل استان، ۸ هزار و ۴۶۴ خانوار و ۳۲ هزار و ۹۶۳ نفر تاکنون اطلاعات جمعیتی، مسکن، جنسیت، تبعیت‌دینی، مهاجرتی و غیره را به صورت اینترنتی ثبت کرده‌اند.


شهابی‌نصب گفت: تعهد ما در صورت مشارکت اینترنتی باید تا ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش داشته باشد که مرکز آمار ایران به کسانی که اطلاعات خانواری خود را وارد سامانه سرشماری کنند به قید قرعه یک میلیون تومان جایزه می‌دهد و تاکنون در استان ما دو نفر از شهرستان‌های چرام و دنا حائز رتبه در قرعه‌کشی و دریافت وجه نقد یک میلیونی شدند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس