تاریخ انتشار: ۱۰ خرد ۱۳۹۵

– دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان زنجان گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده در سال گذشته، در زمینه مناسب سازی اماکن دولتی و عمومی در سطح اداره های کل استانی، زنجان با ۴۹ درصد مناسب سازی، در رتبه ۱۳ بین ۳۱ استان کشور قرار گرفت.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
محمد محمدی قیداری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مناسب سازی، اصلاح محیط و تدارک وسایل حمل و نقل است، به طوری که افراد معلول قادر باشند تا آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود حرکت کنند و از تسهیلات محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با حفظ استقلال فردی لازم بهره مند شوند.
وی ادامه داد: بر اساس ماده دو قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، همه وازتخانه، سازمان ها و موسسه های دولتی و نهادهای عمومی موظف هستند در طراحی و احداث ساختمان ها، اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان بابیان اینکه براساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، سازمان بهزیستی مجاز است بر امر مناسب سازی ساختمان ها و اماکن دولتی و عمومی نظارت کند، گفت: بر اساس این وظیفه قانونی گزارشی از وضعیت مناسب سازی در سطح ساختمان های ۳۹ دستگاه اجرایی در سطح استان ها انجام شد که استان زنجان در این ارزیابی از حیث مناسب سازی در سطح اداره های کل دستگاه های اجرایی با ۴۹ درصد مناسب سازی در رتبه ۱۳ قرار گرفت.
محمدی قیداری با بیان اینکه مناسب سازی اماکن عمومی و فضاهای شهری زمینه حضور و فعالیت بیشتر معلولان در سطح جامعه را افزایش می دهد، گفت: این امر ارتباطی با تحقق اقتصاد مقاومتی نیز دارد چراکه به واسطه مناسب سازی نشدن برخی محیط ها، معلولان نمی توانند چنان که باید در سطح اماکن عمومی به فعالیت مشغول شوند.
۷۳۱۲/۶۰۸۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس