تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کاروان ایران در مسابقات ۲۰۱۲ به رتبه یازدهم مسابقات رسیده که بهترین رتبه ایران در این مسابقات بوده است. کاروان ایران در دوره های گذشته عمدتا رتبه ۲۰ و بالاتر به دست آورده و در سال ۲۰۰۰ به رتبه شانزدهم رسیده است. کاروان ایران مسابقات پارالمپیک را در رتبه پانزدهم به پایان رساند.  به […]

[ad_1]

کاروان ایران در مسابقات ۲۰۱۲ به رتبه یازدهم مسابقات رسیده که بهترین رتبه ایران در این مسابقات بوده است. کاروان ایران در دوره های گذشته عمدتا رتبه ۲۰ و بالاتر به دست آورده و در سال ۲۰۰۰ به رتبه شانزدهم رسیده است.

کاروان ایران مسابقات پارالمپیک را در رتبه پانزدهم به پایان رساند. 

به گزارش عصرایران در یکی از فینال های پایانی مسابقات پارالمپیک ریو تیم ملی والیبال نشسته ایران مقابل تیم ملی بوسنی قرار گرفت و موفق به پیروزی مقابل این تیم شد.

ملی پوشان والیبال نشسته ایران در این دیدار موفق شدند با نتیجه ۳-۱ بوسنی را شکست دهند و به مدال طلای مسابقات دست پیدا کنند. 

تیم ملی ایران با کسب مدال طلای والیبال نشسته موفق شد به هشتمین مدال طلا دست پیدا کند و در جدول رده بندی به رتبه پانزدهم برسد. 

بدین ترتیب پرونده کاروان ایران با ۲۴ مدال شامل ۸ مدال طلا، ۹ نقره و ۷ برنز بسته شد.

مدال‌های ایران تا روز  پایانی به شرح زیر است:

طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان) و والیبال نشسته

نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه) ، فوتبال هفت نفره و فوتبال پنج نفره

برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شد و روز ۲۸ شهریورماه با برپایی مراسم اختتامیه پایان خواهد یافت. 

در این دوره از مسابقات که به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی برگزار شد کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از ۱۱۰ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی حضور پیدا کرد.

کاروان ایران در مسابقات ۲۰۱۲ به رتبه یازدهم مسابقات رسیده که بهترین رتبه ایران در این مسابقات بوده است. کاروان ایران در دوره های گذشته عمدتا رتبه ۲۰ و بالاتر به دست آورده و در سال ۲۰۰۰ به رتبه شانزدهم رسیده است. 

پس نتایج ایران در سال جاری بهترین نتیجه ایران در پارالمپیک پس از دوره گذشته بوده است. 

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس