تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دو برادر عراقی ساکن بغداد یک خودروی رباتیک نظامی ساخته‌اند که در حال حاضر برای بازپس گیری یکی از شهرهای شمال عراق از داعش استفاده شده است. به گزارش ایسنا؛ این ربات تا حدودی شبیه به یک خودروی زرهی رزمی نظامی در اندازه کوچک است که از راه دورکنترل شده و مجهز به مسلسل […]

[ad_1]

دو برادر عراقی ساکن بغداد یک خودروی رباتیک نظامی ساخته‌اند که در حال حاضر برای بازپس گیری یکی از شهرهای شمال عراق از داعش استفاده شده است.

به گزارش ایسنا؛ این ربات تا حدودی شبیه به یک خودروی زرهی رزمی نظامی در اندازه کوچک است که از راه دورکنترل شده و مجهز به مسلسل خودکار و قبضه راکت‌انداز کاتیوشا است.

این ربات نظامی همچنین چهار دوربین دارد و میدان جنگ را به اپراتورها که در فاصله یک کیلومتری با لپ‌تاپ به کنترل آن می‌پردازند، نشان می‌دهد. این فاصله نشان از آن دارد که اپراتورها هم باید در میدان جنگ حضور داشته باشند، اما در نهایت می‌توانند در صورت خطر، خود را پنهان کنند.

مسلسل ربات در زمان حرکت در یک زاویه ۴۵ درجه قرار دارد. چرخ‌های این زره‌پوش نیز از لاستیکی از جنس تفلون جامد ساخته شده است. این ربات می‌تواند دشمن را از فاصله سه کیلومتری هدف قرار دهد.

این زره‌پوش در برابر تیراندازی مقاوم بوده و حتی در صورت هدف قرار گرفتن توسط تیربار دشمن می‌تواند تا ۵۰ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس