تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه که برای رایزنی پیرامون بحران یمن و سوریه به بروکسل سفر کرده است در دیدار با «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، پیرامون بحران جاری و شرایط وخیم انسانی در این دو کشور گفت‌وگو کرد. آفتاب‌‌نیوز : حسین جابری انصاری با تاکید بر ضرورت توجه […]

[ad_1]

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه که برای رایزنی پیرامون بحران یمن و سوریه به بروکسل سفر کرده است در دیدار با «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، پیرامون بحران جاری و شرایط وخیم انسانی در این دو کشور گفت‌وگو کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

حسین جابری انصاری با تاکید بر ضرورت توجه جامعه جهانی به تدوام کشتار وحشیانه مردم بی‌پناه یمن در جنگ تحمیل شده از سوی عربستان، بمباران دیروز صنعا و کشته و مجروح شدن صدها تن از مردم بی‌گناه یمن را نماد سیاست عقیم و شکست‌خورده عربستان در یمن و منطقه عنوان کرد و گفت: نباید با فجایع انسانی برخورد دوگانه داشت و به دلیل آنکه کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن از بعد امنیتی و آوارگان تبعات فوری مستقیمی برای اتحادیه اروپا ندارد، آن را مورد کم‌توجهی یا بی‌توجهی قرار داد.

وی تنها راه پایان بحران سوریه را راه حل سیاسی دانست و اضافه کرد: موفقیت راه حل سیاسی نیازمند همراهی غالب بازیگران موثر خارجی با حل سیاسی، توافق پیرامون اصول کلی حل و فصل بحران، و انجام گفتگوهای جدی سوری – سوری است تا مردم سوریه بتوانند آینده کشورشان را خود تعیین کنند.

رایزنی جابری انصاری با اشمید درمورد سوریه و یمن

جابری انصاری با اشاره به سرعت و پیچیدگی تحولات سوریه و یمن بر ضرورت ارائه راه‌حل‌های ابتکاری برای خروج از وضعیت جاری تاکید کرد.

در ادام این دیدار هلگا اشمید نیز با ابراز تاسف از حمله روز گذشته به تجمع مردمی در یک مراسم عزا در یمن اظهار کرد: اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای حمله دیروز علیه غیر نظامیان یمنی را محکوم کرده است.

دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران خواستار تداوم و تقویت همکاری‌های اتحادیه اروپا و ایران در زمینه تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق درگیری در سوریه شد.

به گزارش ایسنا، اشمید اضافه کرد: با دیدگاه ایران مبنی بر اینکه بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و همه باید کمک کنند تا راه حل سیاسی شکل بگیرد، موافقیم.

در این دیدار دو طرف بر ضرورت پیگیری و توجه همزمان به سه موضوع انسانی، سیاسی و امنیتی در بحران سوریه تاکید کردند.

[ad_2]

منبع:آفتاب

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس