تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۴

جنگنده چند منظوره «سوخو ۳۰» به عنوان یکی از پیشرفته ترین جنگنده های روسی در جریان دیدار هیات بلندپایه ایران به ریاست «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران با مقامات روسی مورد رایزنی قرار گرفت.

به گزارش “گذار” جنگنده بمب افکن سوخو ۳۰ نمونه ارتقا یافته جنگنده« Su-27» است که دارای برتری هوایی، توانایی درگیری، انهدام اهداف زمینی و همچنین حمل طیف وسیعی از تسلیحات مختلف است.

رایزنی ایران و روسیه در باره این هواپیما که ارتش چند کشور از جمله چین، مالزی، ونزوئلا آن را به خدمت گرفته اند در راستای برنامه ریزی برای توسعه فراگیر همکاری ها در تمامی عرصه ها از جمله فنی و دفاعی صورت گرفته است.

ستاری که در راس یک هیات بلندپایه علمی و فناوری برای بازدید از نمایشگاه هوایی ماکس ۲۰۱۵ به مسکو سفر کرده بود گفت، محور گفت و گوها در خصوص این هواپیمای جنگنده بیشتر در باره حوزه های فناوری بود و درباره خرید صحبتی نشد زیرا این موضوع باید از مسیرهای مرتبط و تخصصی پیگیری شود.

در جریان سفر هیات بلندپایه علمی و فناوری ایران به ریاست ستاری به مسکو، چند توافقنامه همکاری در این عرصه از جمله درباره نانو، بیوتکنولوژی، هوافضا، هوایی و همکاری علمی با موسسه تحقیقات بنیادین روسیه وابسته به دانشگاه بزرگ MGO امضا شد.

ستاری در این سفر با «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری، «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت، «دیمیتری راگوزین» معاون امور دفاعی نخست وزیر و «فوروسنکو» دستیار علمی رییس جمهوری روسیه دیدار و در باره گسترش هر چه بیشتر روابط و همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه علمی و فناوری مذاکره کرد.

هیات ایرانی همچنین در سفر چهار روزه خود به مسکو که امروز (پنجشنبه) پایان یافت، از نمایشگاه بزرگ بین المللی هوافضای ماکس ۲۰۱۵شامل تسلیحات و صنایع دفاعی، هوایی و هوافضا عرضه شده به وسیله ۸۰۰ شرکت از ۴۰ کشور جهان از جمله شرکت های ایرانی دیدن کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس