تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌جمهور ترکمنستان اعلام کرد که با گشایش مسیر راه آهن لاجورد، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان به اروپا متصل خواهند شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، بزرگترین فرودگاه بین‌المللی ترکمنستان در «عشق‌آباد» پایتخت این کشور افتتاح شد. «محمداوف» رئیس‌جمهور ترکمنستان گفت: فرودگاه بین‌اللملی عشق‌آباد جهت ارائه خدمات بین‌المللی به منظور گسترش تجارت ساخته […]

[ad_1]

رئیس‌جمهور ترکمنستان اعلام کرد که با گشایش مسیر راه آهن لاجورد، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان به اروپا متصل خواهند شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، بزرگترین فرودگاه بین‌المللی ترکمنستان در «عشق‌آباد» پایتخت این کشور افتتاح شد.

«محمداوف» رئیس‌جمهور ترکمنستان گفت: فرودگاه بین‌اللملی عشق‌آباد جهت ارائه خدمات بین‌المللی به منظور گسترش تجارت ساخته شده و هدف بزرگ ما تبدیل کردن شهر عشق آباد به مرکز ترانزیت و تجارت در منطقه و جهان می‌باشد.

رئیس جمهور ترکمنستان اعلام کرد: کشورش آمادگی‌های لازم جهت برگزاری نشست بین‌المللی ترانزیت و تجارت در ماه آینده‌ در این شهر را دارد.

وی افزود: پروژه «راه لاجورد» یکی از مهم‌ترین گام‌ها جهت رشد اقتصادی کشورهای منطقه است و با گشایش این مسیر، تاجیکستان، افغانستان و ترکمنستان به اروپا و کشورهای جنوب آسیا متصل خواهند شد.

«میرویس ناب» سفیر افغانستان در عشق آباد نیز اجرایی شدن پروژه‌های مشترک اقتصادی افغانستان با کشورهای آسیای میانه به ویژه ترکمنستان را مهم خواند.

وی ادامه داد: گشایش فرودگاه بین‌المللی عشق آباد به نفع تجارت افغانستان است و میلیون‌ها دلار سود از این ناحیه‌ عاید افغانستان خواهد شد.

ترکمنستان تلاش‌های جدی را جهت تبدیل شدن به مرکز ترانزیت و تجارت در منطقه و جهان را آغاز کرده است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس