تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر کشور گفت: وزارت کشور در مورد انجمن صنفی روزنامه نگاران مسوولیتی ندارد و در صورت فعالیت در این زمینه تداخل با وزارت ارشاد ایجاد می شود و همچنین وزارت کشور پیگیر وضعیت تهدید آمیز خبرنگاران است. به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشستی که با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار […]

[ad_1]

نشست صمیمی وزیر کشور با اصحاب رسانه

وزیر کشور گفت: وزارت کشور در مورد انجمن صنفی روزنامه نگاران مسوولیتی ندارد و در صورت فعالیت در این زمینه تداخل با وزارت ارشاد ایجاد می شود و همچنین وزارت کشور پیگیر وضعیت تهدید آمیز خبرنگاران است.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشستی که با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد در پاسخ به مصاحبه خبرنگاران پیرامون بازگشایی انجمن صنفی خبرنگاران گفت: بازگشایی انجمن صنفی خبرنگاران با وزارت ارشاد است اما راه حل پیشنهادی من این است که همچنان پیگیر بازگشایی آن هستید به دنبال ثبت یک انجمن دیگر در وزارت کشور باشید و آن را ثبت کنید.

وزیر کشور ادامه داد: در مورد بازگشایی انجن صنفی روزنامه نگاران هیچ مسوولیتی ندارم و اگر در این زمینه فعالیتی داشته باشیم تداخل با وزارت ارشاد خواهد بود.

همچنین وزیر کشور در رابط با لغو کنسرت ها بیان کرد: یک درصد از کنسرت هایی که در کشور برگزار می شود در معرض لغو قرار می گیرد که این در استان خراسان فراوانی بیشتری دارد لذا تفسیرهای خاص از آن شده اما نگاه حکومتی نیست

وی با بیان این که آخرین مورد لغو کنسرت در سبزوار بوده است گفت: در این راستا روز گذشته به رئیس قوه قضاییه نامه ای نوشتم و تقاضا کردیم در مورد جنبه قانونی موضوع بحث شود لذا فردی که کنسرتش لغو شده در شهرهای دیگر بدون مشکل برنامه اجرا می کند و از لحاظ تشخیص محتوا این موضوع به قوه قضاییه مربوط می شود و از نظر امنیتی نیروی انتظامی مسوولیت آن را برعهده دارند. اما این که نیت خوانی کنیم و اصل را بگذاریم که همه کنسرت ها اشکال دارد درست نیست.

او تاکید کرد: مسوولیت امنیت کشور با وزارت کشور و وزیر کشور است و در استان ها شورای تامین اجتماعی این مسوولیت را برعهده دارد که در آن نیروی انتظامی و سپاه عضو هستند.

وزیر کشور بیان کرد: باید وحدت رویه در کشور ایجاد کنیم و خواهشمان از قوه قضاییه این است که وحدت رویه را به ما اعلام کنند.

رحمانی فضلی در رابطه با پیامک های تهدید آمیز گفت: به قوه قضاییه و نیروی انتظامی مسوولیت پیپگیری این موضوع را اعلام شده اما هنوز گزارشی به من ارائه نشده در صورت ارائه گزارش از سوی نهادهای مسوول حتما به آن رسیدگی می شود.

۲۰۱/۲۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس