تاریخ انتشار: ۲۷ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] برترین ها: در حومه بوداپست، در میان تپه های تماشایی بودا، یک راه آهن کوتاه و باریک عبور می کند که «راه آهن کودکان» نام دارد. اما این خط آهن از نوع قطارهای اسباب بازی نیست که معمولا در شهربازی ها می بینید بلکه یک خط راه آهن واقعی با ایستگاه های واقعی، لوکوموتیوهای […]

[ad_1]

برترین ها: در حومه بوداپست، در میان تپه های تماشایی بودا، یک راه آهن کوتاه و باریک عبور می کند که «راه آهن کودکان» نام دارد. اما این خط آهن از نوع قطارهای اسباب بازی نیست که معمولا در شهربازی ها می بینید بلکه یک خط راه آهن واقعی با ایستگاه های واقعی، لوکوموتیوهای دیزلی واقعی است که طبق یک برنامه واقعی حرکت می کند. بچه ها در این راه آهن مسافر نیستند بلکه کارکنان راه آهن هستند!

 

راه آهنی که توسط کودکان اداره می شود! 

تمام کارمندان و کارکنان این راه آهن، بچه های بین ۱۰ تا ۱۴ سال هستند که البته تحت نظارت بزرگسالان فعالیت می کنند. تنها رانندگی و تعمیرات توسط بزرگسالان انجام می شود و بقیه کارها از بررسی و صدور بلیت، راهنمایی و اخطار، اطلاعیه ها و دادن اطلاعات به مسافران همه توسط نوجوانانی که لباس رسمی پوشیده اند، انجام می شود.

 

 راه آهنی که توسط کودکان اداره می شود!

راه آهن کودکان یادگاری از دوران کمونیست است که در زمان جنبش پیشگامان جوان ساخته شده است. جنبش پیشگامان جوان، جنبش جوانان حزب کمونیست بود که به جنبش پیشاهنگی دنیای غرب شباهت داشت که در آن جوانان مهارت های همکاری اجتماعی را می آموخنتد و در اردوهای تابستانی مردمی شرکت می کردند. راه آهن کودکان پروژه پیشگامان جوان بود که در آن نوجوانان و بچه ها مهارت های راه آهن را یاد می گرفتند. آن ها در سراسر اتحاد جماهیر شوروی و شرق اروپا که کمونیسم حضور داشت، تاسیس شدند.

 

 راه آهنی که توسط کودکان اداره می شود!

اولین خط آهن در پارک گورکی در مسکو در سال ۱۹۳۲ ساخته شد و راه آهن کودکان بوداپست در سال ۱۹۴۸ افتتاح شد. تا زمانی که اتحاد جماهیر شوروی تفکیک شد، بیش از ۵۰ راه آهن این چنینی وجود داشت. بسیاری از آن ها هنوز هم به عنوان میراث راه آهن و هم چنین جاذبه توریستی در حال فعالیت هستند. علاوه بر نمونه ای که در بوداپست مشاهده می شود، نمونه های دیگری نیز در مینسک، درسدن، برلین، بلاروس، تفلیس و شهرهای دیگر وجود دارند.

 

 راه آهنی که توسط کودکان اداره می شود!

راه آهن کودکان بوداپست ۱۱٫۲ کیلومتر طول دارد و از میان ۷ ایستگاه که همگی نقاط تفریحی محبوب هستند عبور می کند. برای کار در این راه آهن بچه ها ۴ ماه آموزش می بینند و برای دریافت مجوز یک ساله آزمون می دهند. کودکان یک یا دوبار در دو هفته کار می کنند و وظایف می چرخد، بنابراین می توانند کارشان را با حضورشان در مدرسه هماهنگ کنند. آن ها حتی اجازه دارند زمانی که در راه آهن کار می کنند به مدرسه نروند. کار در راه آهن کودکان یک امتیاز است و مجارستانی های جوان به دنبال آن هستند.

 

راه آهنی که توسط کودکان اداره می شود! 

 

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس