تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دکتر محمد آقاجانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اورژانس پیش بیمارستانی اهمیت فوق العاده‌ای در نجات جان مصدومین دارد. در همین راستا در طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به این امر شده است‌. وی افزود: تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ۳۰۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور فعالیت داشتند و طی دو […]

[ad_1]

دکتر محمد آقاجانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اورژانس پیش بیمارستانی اهمیت فوق العاده‌ای در نجات جان مصدومین دارد. در همین راستا در طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به این امر شده است‌.

وی افزود: تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت ۳۰۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور فعالیت داشتند و طی دو سال اخیر و در مجموع تا پایان سال جاری، مجموعه آمبولانس‌هایی که به سیستم اورژانس پیش بیمارستانی اضافه شده‌اند به ۱۶۰۰ دستگاه می‌رسد.

وی اظهار کرد: در گذشته در بخش اورژانس هوایی پایگاه نداشتیم، اما در طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی در کشور راه‌اندازی شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: تا کنون بیش از ۴۰۰۰ مصدوم و مجروح توسط این پایگاه‌ها جابه‌جا شده‌اند.تا پایان سال نیز  هفت پایگاه هوایی اورژانس به این تعداد اضافه می‌شود.

آقاجانی خاطرنشان کرد: اورژانس هوایی کمک می‌کند تا خدمت رسانی به مجروحان و مصدومانی که به واسطه دوری راه، ترافیک و سایر مسائل نمی‌توانند به پایگاه‌های زمینی مراجعه کنند، به خوبی صورت گیرد.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس