تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر ۹ مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج با شرایط ویژه در ۹ استان راه‌اندازی شده، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای آماده‌سازی سه مرکز در کشور صورت پذیرفته است. فرشید سیاری در گفت‌وگو با ایسنا، به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری کارکنان شاغل و […]

[ad_1]

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر ۹ مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج با شرایط ویژه در ۹ استان راه‌اندازی شده، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای آماده‌سازی سه مرکز در کشور صورت پذیرفته است.

فرشید سیاری در گفت‌وگو با ایسنا، به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری کارکنان شاغل و بازنشسته وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: هر ساله تعداد زیادی از این افراد جهت معالجه و درمان به قطب‌های درمانی کشور مراجعه می‌کنند که متأسفانه به دلیل عدم ظرفیت و پیش‌بینی فضای مناسب با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

وی افزود: همچنین این افراد مازاد بر هزینه‌ درمان، باید هزینه‌های زیادی را بابت اسکان پرداخت کنند که خود یک بار مضاعف بر بیماری است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به منظور حل این مشکل از سال ۱۳۹۴ ایجاد و راه‌اندازی مراکز اسکان بیماران صعب‌العلاج در قطب‌های پزشکی کشور (شهرهای بزرگ) و با هدف حمایت از بیماران صعب‌العلاج و جانبازان انجام شد اظهار کرد: بر این اساس با توجه به هزینه‌های سنگین درمان، بیماران می‌توانند از تسهیلات ویژه مانند اسکان رایگان و…این مراکز بهره‌مند شوند.

سیاری ادامه داد: در حال حاضر ۹ مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج با شرایط ویژه در ۹ استان  شامل آذربایجان‌شرقی، اصفهان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، تهران، فارس، کرمان، کرمانشاه و یزد راه‌اندازی شده و برنامه‌ریزی لازم برای آماده‌سازی سه مرکز دیگر در استان‌های آذربایجان‌غربی، خوزستان و زنجان صورت پذیرفته است.

وی به ارائه آماری در خصوص ظرفیت مراکز اسکان بیماران صعب‌العلاج در استان‌های یادشده پرداخت و گفت: در حال حاضر آذربایجان شرقی ۵۳ نفر، اصفهان ۶۰ نفر،  خراسان جنوبی ۹۰ نفر،  خراسان رضوی ۴۰ نفر،  تهران ۱۷۰ نفر، فارس ۸۰ نفر،  کرمان ۸۰ نفر،  کرمانشاه ۱۶ نفر، و یزد ۱۰۰ نفر ظرفیت دارند که مجموع آنها به ۶۸۹ نفر می‌رسد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس