تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: با توجه به آنکه درماه جاری هفته ازدواج برگزار می‌شود، کارگروه ازدواج را در استان با حضور دستگاه‌های مرتبط با این حوزه راه اندازی کرده‌ایم. طوبی مازارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برنامه‌های ادارات مرتبط با  ازدواج در این کارگروه اخذ […]

[ad_1]

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: با توجه به آنکه درماه جاری هفته ازدواج برگزار می‌شود، کارگروه ازدواج را در استان با حضور دستگاه‌های مرتبط با این حوزه راه اندازی کرده‌ایم.

طوبی مازارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برنامه‌های ادارات مرتبط با  ازدواج در این کارگروه اخذ شد و سعی کردیم این برنامه‌ها را جمع بندی کنیم . امیدواریم بتوانیم بین ادارات هم‌افزایی به وجودآوریم تا از عملکرد جزیره‌ای و موازی کاری جلوگیری کنیم.

وی درباره وضعیت ازدواج و طلاق در استان یزد گفت: این اواخر چندان دسترسی به گزارش‌ها در این زمینه نداشتیم. سرعت رشد طلاق در استان یزد کاهش پیدا کرده است البته این وضعیت از سیاست‌های دادگستری و بهزیستی نشأت می‌گیرد. ما در مرداد ماه نامه‌ای به ثبت احوال درباره آمار ازدواج و طلاق زدیم و به ما گفتند که این آمار در دست بررسی است اما پیش از این، چنین اطلاعاتی  در اختیار ما قرار می‌گرفت و از دستگاه‌های اجرایی خواستیم که برنامه‌های خود را در زمینه هفته ازدواج به ما بدهند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد اضافه کرد: یکی از سمن‌ها ، شبکه فعالان ازدواج استان یزد است و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت و کلاس‌های مشاوره قبل و حین ازدواج برگزار می‌کند. قصد داریم در صورت تامین بودجه با همکاری این شبکه ، جشنی را در زمینه ازدواج جوانان برگزار کنیم.

وی درباره ضرورت راه اندازی سمن‌ها در شهرستان‌ها علاوه برمرکز استان یزد گفت: ما جلسه‌ای با روسای شهرستان‌ها در زمینه سمن‌های این مناطق برگزار و سهمیه‌ای برای هر شهرستان تعیین کردیم. این سهمیه در سال ۹۴ دو سمن بود. بیشتر شهرستان‌ها این کار را انجام دادند و تا حدودی توانستیم فعالیت سمن‌ها در شهرستان‌ها را تحقق بخشیم ولی با توجه به آنکه شهرستان‌ها ممکن است درباره وظایف و فعالیت‌های سمن‌ها آشنایی کافی نداشته باشند هنوز نتوانسته‌ایم به اهداف خود به طور کامل در این حوزه دست یابیم.

مازارزاده در پایان اظهارکرد: در استان یزد دوره توانمندسازی برای سمن‌های کل استان از سوی دفتر امور اجتماعی استانداری برگزار شد که از آن استقبال خوبی به عمل آمد. در این دوره‌ها موضوعاتی مانند نحوه عملکرد در قالب سازمان‌های مردم نهاد آموزش داده شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس