تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۶۶ مسافر این شناور به عنوان نخستین گردشگران عمان با راه‌اندازی اسکله خصب عمان دربندر بهمن قشم به این جزیره سفر کرده‌اند. به گزارش ایلنا، فرزین حقدل گفت: راه اندازی خط دریایی بین قشم و کشور عمان به عنوان یکی از وعده های ریاست محترم جمهوری به مردم […]

[ad_1]

معاون سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۶۶ مسافر این شناور به عنوان نخستین گردشگران عمان با راه‌اندازی اسکله خصب عمان دربندر بهمن قشم به این جزیره سفر کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، فرزین حقدل گفت: راه اندازی خط دریایی بین قشم و کشور عمان به عنوان یکی از وعده های ریاست محترم جمهوری به مردم قشم در سفر فروردین‌ماه سال ۹۴ روحانی به جزیره با فراهم کردن شرایط مناسب سفر محقق شد.

وی ادامه داد: براساس توافق مقامات عمانی و سازمان منطقه آزاد قشم، صدور ویزای دو هفته ای برای مسافران قشم به بندر خصب عمان و مسافران عمانی که به جزیره قشم سفر می‌کنند براساس توافق مقامات دو طرف در مبادی ورودی صادر می‌شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه از هفته آینده نیروهای وزارت‌خارجه کشورمان در فرودگاه بین‌المللی و اسکله بهمن قشم مستقر می‌شوند، افزود: مسافران عمانی در سفر به جزیره قشم می‌توانند از مزیت سفر به نقاط مختلف کشورمان با دریافت ویزای سه‌ماهه نیز استفاده کنند.

به گفته وی، شناور  Hallaniyat AL کوچکترین شناور عمانی است که از یکشنبه و پنجشنبه هفته آینده مسافران و خودرو شخصی آنان را بین قشم و خصب عمان جا به جا می‌کند.

حقدل ادامه داد: چندین کشتی با ظرفیت متفاوت (۱۵۰ تا ۴۰۰ مسافر) و همچنین کشتی‌هایی با فضای بار بیشتر نسبت به تعداد مسافر برای حمل خودرو مسافران از هفته آینده  در این مسیر تردد می‌کنند.

وی اظهارداشت: در شرایطی که اسکله‌های ذاکری قشم و حقانی بندرعباس طی سه روز گذشته به دلیل شرایط جوی و مواج بودن دریا تعطیل است، شناور عمانی به راحتی در اسکله بهمن پهلوگیری کرد و این از امتیازات این شناور ویژه سفر بین قشم و خصب است.

نماینده نهاد ریاست‌جمهوری، مسئولان سازمان منطقه‌آزاد قشم و رئیسان ادارت و نهادهای شهرستان قشم از نخستین میهمانان کشور عمان در اسکله بهمن جزیره قشم استقبال کردند.

هنرمندان جزیره لارک نیز با حضور در اسکله بهمن جزیره قشم و اجرای آئین ویژه رقص شمشیر، از میهمانان عمانی به گرمی استقبال کردند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس