تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سنگ‌آهن بافق، ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا را که مطابق با بند ۵ سیاست‌های کلی نظام از طرف مقام معظم رهبری اعمال شد را با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان تجهیز و راه‌اندازی کرد. به گزارش ایسنا، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از ایستگاه سنجش آلاینده هوا در بافق […]

[ad_1]

سنگ‌آهن بافق، ایستگاه سنجش آلاینده‌های هوا را که مطابق با بند ۵ سیاست‌های کلی نظام از طرف مقام معظم رهبری اعمال شد را با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان تجهیز و راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایسنا، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از ایستگاه سنجش آلاینده هوا در بافق با تاکید بر ضرورت تعامل سازنده صنعت و محیط زیست اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های شهری، تصفیه فاضلاب، افزایش فضای سبز و اشتغال موضوعاتی است که باید تفاهم بیشتری با محیط زیست و صنایع صورت گیرد.

سعید متصدی با بیان اینکه موضوعات زیست محیطی یکی از پایه‌های اساسی و اصلی مباحث مربوط به فعالیت‌های صنعتی است، افزود: خوشبختانه شرکت سنگ آهن در زمینه‌های کنترل آلاینده‌ها و موضوع مربوط به افزایش فضای سبز فعالیتیهای قابل تقدیری انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: این نخستین ایستگاه پایش آنلاین محیطی در سنگ آهن بافق است که از نظر تعداد سنسورها و نوع سنسورها دقت لازم در آن صورت گرفته و امیدواریم ارقامی که این ایستگاه پایش می‌کند همواره پایین‌تر از حد استاندارد باشد.

متصدی تصریح کرد: با نصب این ایستگاه، این حس مسئولیت در شرکت سنگ آهن به وجود آمده که به محض اینکه آلاینده‌ای در فرآیندهای تولیدی و غیرمعدنی افزایش یابد بتواند آن را کنترل کند.

معاون محیط زیست افزود: این ایستگاه آلاینده‌های اصلی هوا شامل اوزون ذرات معلق ۲٫۵ و ۱۰ میکرونی و گازهای آلاینده‌ای مثل دی اکسید گوگرد را اندازه‌گیری می‌کند.

وی گفت: :در کنار این ایستگاه، ایستگاه هواشناسی وجود دارد که دارای پارامترهایی مانند باران سنج، دماسنج، فشارسنج و رطوبت سنج است که جهت و سرعت وزش باد را نمایش میدهد.

براساس پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست متصدی بیان داشت: حدود  ۲۰۰ ایستگاه آلاینده در سطح کشور فعالیت دارند و این ایستگاه ه با  پیوستن به شبکه وضعیت آلودگی هوا را با توجه به ریزگردهایی که وجود دارند رصد می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس